Reklama

GO GREEN: 6 tipů, jak udělat svět lepším místem

žijte více eko... Víme, jak na to!
Reklama
12743

Křišťálově čistý

Kolik plastů denně nakupujete? Když popřemýšlíte, zjistíte, že jich je docela hodně! Přitom je obalový odpad katastrofou pro naše životní prostředí – takže je čas zaměřit se na různé alternativy. Například oblíbené sklo. Zkuste to... Ve skleněné lahvi koupíte mléko, vodu, ale také jogurt. Nejlepší na takových nákupech je to, že nakonec můžete mít na poličce skutečné designérské kusy. Jednoduše lahve a skleničky opláchněte a použijte jako individuální vázu nebo skleničku na čajovou svíčku. Vypadá to skvěle a je to mnohem levnější než váza z drahého obchodu s nábytkem.

Food plan

Pokud nakupujete několikrát týdně v supermarketu, vyjde to dráž a navíc spousty jídla skončí v odpadcích. Proto je lepší popřemýšlet o tom, co chcete přes celý týden jíst, udělat si nákupní seznam a vyrazit do obchodu jen jednou. Pozor ale, je třeba nakoupit opravdu jen to, co máte na seznamu a nezastavovat se u sladkostí.

Bezmasé pondělky

Je to neuvěřitelné: až 4 biliony litrů vody lze ušetřit každoročně s vegetariánským dnem jednou týdně. Produkce masa má velký vliv na vodní zdroje, a to jak na použití vody, tak i její kontaminaci. Zkuste to třeba s naším zeleninovým pekáčkem.

Papírovka

V dnešní době už by mělo být samozřejmostí chodit na nákup s vlastní taškou. Nechceme přeci zahlcovat přírodu dalšími a dalšími igelitkami, za které v obchodě ještě platíme. 

Kávu, prosím...

Pokud patříte mezi milovníky kávy a každé ráno jdete do své oblíbené kavárny, kde si koupíte životabudič        s sebou, neměl by vám chybět originální hrníček. Kelímky totiž životnímu prostředí moc nepřidají. „KeepCupy“ jsou ekologické, netoxické, nahrazují plastové kelímky na jedno použití a káva v nich vydrží až o 30 minut déle horká než v normálním hrnku. 

Růžová kola

Říká vám něco bikesharing? Pak vězte, že byste ho rozhodně měli vyzkoušet. Je to v podstatě půjčování kol na různých místech v Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích a Teplicích. Díky aplikaci zjistíte, kde zrovna je poblíž volné kolo, nasednete a popojedete, kam potřebujete. Je to mnohem jednodušší než vyhledávat spoje MHD. A navíc děláte něco pro sebe. Více info na rekola.cz

 

Přečtěte si také: Go Green! 4 tipy, jak lépe žít a pomoct tak naší planetě

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama