Reklama

#holiday: 10 věcí, které štvou u moře snad každého

Léto se bezesporu pojí s jednou věcí - návštěvou moře. Jen si to představte. Písek, vlny, mořský vzduch a vy ležící s drinkem v ruce. Může být něco lepšího? Snad jen kdyby vlny byly menší, teplota nižší a písek jsme nenacházeli i ve snídani.
Reklama
8732

1. Čeští turisti

Jedete si odpočinout k moři v domnění, že načerpáte mnoho exotických zážitků a na chvíli zapomenete na všední život. Penzion s vámi však sdílí zájezd důchodců z Jihlavy a do jakékoliv Italské zmrzlinárny usednete, všude jen slyšíte "jo, takovouhle zmrzku u nás nemáme". Poté co vás o fotografii poprosí pátá česká rodina v pořadí, říkáte si, jestli jste přeci jenom neměli jet na Mácháč. 

2. Písek

První den je euforie. Nádherná pláž, bílý teplý písek a vy si připadáte doslova v ráji. Druhý den ten písek pálí nějak více, než den předchozí. Třetí den vám cesta k vodě dlážděná tím bílým sajrajtem připadá nekonečná. Kroky jsou náročný, paty odřený a vy začínáte být vděční za každý kousek asfaltu. Čtvrtý den je ten debilní písek snad úplně všude. Pátý den zůstáváte na pokoji. 

3. Slaná voda

Mořská voda má sice mnohé ozdravné blahodárné účinky. Ale koho baví mýt si třikrát denně hlavu, šestkrát denně se sprchovat a desetkrát denně panikařit, když se nám voda dostane do očí?

4. Vedro

Je to paráda. V Čechách je sotva dvacet stupňů a vy provokativně poustujete jednu fotku za druhou. Škodolibě si užíváte každý paprsek sluníčka a připadá vám, že lépe být nemůže. Nenechte se zmást. Počkejte až zalehnete. Tady je totiž třicet stupňů i přes noc a pokud máte štěstí a vaše klimatizace funguje, je asi tak tichá jako váš soused vracející se nad ránem z hospody.

5. Jídlo

Na normální jídlo je strašný vedro, saláty stojej celý jmění a ze zmrzliny je vám už špatně. Respektive, být to na nás, tak samozřejmě jíme zmrzlinu od rána do večera. Nicméně náš žaludek už začal stagnovat. Tak co teď? Už se těšíme domu na svíčkovou.

6. Čumilové

Když už překonáme odpor k tukovým zásobám, které ještě nestihly zmizet, zlouni, nenápadně se dovleknete na pláž a ve svých nových bikinách, které mají údajně zeštíhlovat zalehnete. Po pěti minutách relaxování otevřete oči. Vpravo, vlevo, vepředu, vzadu všude se shlukují skupinky cizinců a zírají na vás, jakoby jste byli Paul McCartney uprostřed O2 areny. Ačkoliv nám pozornost lichotí, bez téhle bychom se obešli.

7. Prodavači suvenýrů

Třicetkrát denně vám někdo lámavou angličtinou nabízí náramek, brýle nebo v lepším případě meloun. Ačkoliv jste již pětkrát zdvořile odmítli, z nějakého neznámeho důvodu u vás prodavač suvenýrů stále setrvává.  Když už vám dojde trpělivost, výrazně, nahlas a dostatečně naštvaně pronesete "NO", prodavač odchází. Ale nebojte. Od dalšího odhodlaného obchodníka, prozměnu s tácem broskví, vás dělí už jenom dvě lehátka.

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama