Inspirace: Jak se po zimní dovolené opět dostat do pracovního procesu

Dlouhé volno je skvělé...
11971

Ale návrat do reality už tak skvělý nebývá.

Jak se po delším volnu dostat zase do zajetých ( pracovních ) kolejí? Porádíme vám pár osvědčených triků, které fungují nám.

1. Udělejte si pořádek. Ve všem. S čistým štítem se vždycky začíná lépe. Ukliďte si v kabelce, srovnejte si pracovní stůl a vyhoďte vše nepotřebné, zbavte se milionu papírků, které se vám za loňský rok všude nashromáždily a pracovní návrat nebude tak úplně zlý.Zároveň si nakupte nové barevné rozdělovače, zvýrazňovače a nejrůznější cool nálepky, které ke své práci jistě nutně potřebujete. Samozřejmě, že nepotřebujete, ale s nimi je prostě práce tak nějak zábavnější, nemyslíte?

2. Diář. Diář je zkrátka klasika. Klasika, která je mnohem lepší než zapisování si věcí a poznámek v elektronické podobě. A co teprve "odškrtávání si" udělaných úkolů... Paráda!

3. Vytvořte si plán. Ideálně vždy na týden dopředu. Domluvte si všechny schůzky, nachystejte si vše, co budete na následující týden potřebovat ať vás nic nezaskočí a jste v pohodě. 

4. To "nejhorší" neodkládejte a pusťte se do toho, co nejdříve. Uleví se vám a nebudete před sebou valit nepříjemné povinnosti, jako balvan. Prokrastinace se v tomhle případě nevyplácí.

5. Odměňujte se. Jak se na každý týden těšit? Tak, že si na jeho konci naplánujete vždy nějakou odměnu. A nemusí se jednat o nic extra velkého. Stačí káva s kamarádkou, kino s přáteli nebo třeba nějaký menší shopping ve slevách - co naplat, když je jich teď všude plno...