Reklama

Jak odhalit toxického člověka a vyčistit si okolí? 8 tipů, jak na to

Toxický člověk...
Reklama
12510

Člověk, který vám vysává energii. Někdy vědomě, jindy o svém chování nemá ani tušení. Přesto se tak chová.

Mít ve svém okolí takového "škodiče", nepřináší nic dobrého. Vy se dostáváte do zbytečného stresu a tlaku a on/ona se jen vezou. 

Rozpoznat toxického člověka ale není nic jednoduchého. Často je to ten nejmilejší a nejhodnější člověk vůbec, a vás by ani ve snu nenapadlo, že zrovna on vás připravuje o velkou spoustu energie a času.

Ne nadarmo se říká, že člověk je odrazem pěti lidí, s kterými tráví nejvíce času. A byť je jen jeden z nich toxický, může to mít negativní vliv na vaši osobnost. 

Rozpoznejte typy toxických lidí a jejich chování:

1. Ti, co vás stresují. Život sám o sobě je často dost stresující a obklopovat se lidmi, kteří ve vás stres evokují, je zbytečné, nemyslíte?

2. Lháři. Neustálé lži a polopravdy nemají mít ve vašem životě místo.

3. Lidé, kteří vás využívají. Ozvou se jen, když potřebují pomoc. S čímkoliv a kdykoliv. A když potřebujete pomoct vy? Najdenou zkrátka nemají čas. Hmmm.

4. Žádný respekt. Pokud si vás někdo ve vašem okolí neváží, zbavte se ho jednou provždy.

5. Pomluvy. Tváří se jako vaši nej přátelé a přitom se dozvídáte, že vás pomlouvají, kudy chodí? Pryč s nimi!

6. Vysávači energie. Máte po každém vašem setkání pocit, že jste úplně bez energie a že jediné, co řešíte, jsou problémy dotyčného? Ok, opět je na čase zakročit.

7. Zpátky do minulosti. Tohle je specialita ex partnerů. Nedají vám pokoj, ani když jste od sebe už několik let. Vždycky se ozvou a připomenou se, když už si myslíte, že jsou definitivně pryč. Tady pomůže jediné. Vymazat ho definitivně z vašeho života. Zablokujte si jeho čílslo, blokujte všechny sociální sítě - zkrátka mu k vám zamezte jakýkoliv přístup.

8. Ti, co vám nevěří a nepodporují vás ve vašich snech. Ani pro tyhle lidi není ve vašem životě místo.

Udělat si čistku lidí, které kolem sebe máte, není vůbec na škodu. Naopak. Uvidíte, že jakmile se jich zbavíte, bude se vám najednou lépe dýchat a život bude tak nějak veselejší.

Přečtěte si také: Buďte spokojená a šťastná: Teď hned

8 maličkostí, které z každého dne udělají ten nejlepší

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama