Reklama

Jak zhubnout? Tím, že občas zahřešíte! Vysvětlíme vám proč

Hubnout pomocí hladovění?
12472

V žádném případě! Tenhle vzorec si jednou provždy vymažte z hlavy. 

Pokud chcete zhubnout, a váhu si udržet, jídlo u vás musí hrát hlavní roli. Nejhorší je - nejíst. Pokud hladovíte, tělo se dostává do stresu. A se stresem je spojena spousta nepříjemných symptomů. Jste podráždění, máte depresi, jste slabí, nemůžete se soustředit, bolí vás hlava a mnoho dalších věcí, které rozhodně nejsou to, po čem byste toužili při cestě za vaši vysněnou postavou.

Pokud plánujete dietu, hubněte zdravě a hlavně používejte selský rozum. Ano, je potřeba tělo dostat do mírného kalorického deficitu, ale není potřeba se vyhnout jakémukoliv "nezdravému" jídlu. Neexistuje totiž nezdravé jídlo.  Existuje pouze nezdravé množství jídla.

Naopak se v dietě doporučuje, povolit si cheat day. Vaše tělo tím dostane nový impulz a vy si zároveň potrénujete svou vůli. Nic si proto nezakazujte, a s klidem si dovolte jeden den v týdnu mlsat. Dejte si, na co máte chuť ale snažte se, aby to bylo jídlo ( nebo dezert ) v té nejlepší možné kvalitě. Skvěle například funguje hořká čokoláda - ale opravdu hořká, to znamená ta, která má více než 70 % kakaa. Snažte se zkrátka na sobě nešetřit, a i v dietě dávejte tělu to nejlepší.

Přečtěte si také: Cheat day: 4 důvody, proč je dobré si občas zahřešit, 4 tipy, jak nepodvádět při dietě, Přerušovaný půst: Proč je dobré jej vyzkoušet

A určitě nezapomeňte na dostatek pohybu. Pouze jíst správně, totiž nestačí. Nejen, že si díky pohybu vytvarujete sexy křivky, ale také do těla dostanete endorfiny. A jak jistě víte, endorfiny jsou hormony štěstí a těch není zkrátka nikdy dost!

Držíme vám pěsti v cestě za vaší postavou snů a hlavně nezapomeňte, že z jednoho dortíku nepřiberete. Stejně tak, jako z jednoho tréninku nezhubnete a nebudete mít tělo samý sval. Dejte sobě i svému tělu čas zvyknout si na nový režim a berte tuhle svou proměnu, jako nový životní styl, který vás bude bavit - jen v tom případě bude totiž tahle vaše změna dlouhodobě udržitelná.

 

 

Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama