JOY TIPS: Inspirace, jak se alespoň na chvilku oprostit od vánočního shonu

#zaklidnevanoce
10927

Valentina, šéfredaktorka

Pokud jste to ještě nezaregistrovali, tak se ze mě stáva sportovkyně! Začala jsem totiž trénovat na půlmaraton. Největší překvapení pro mě samotnou je to, že mě to opravdu chytlo. Takže upřímně řečeno, začínám za nejlepší formu relaxu považovat sport. Kromě běhání mě ještě hodně baví badminton, který se nezdá, ale dokáže vás pěkně utahat. Po něm je úplně ideální strávit chvíli v sauně nebo páře, abyste se druhý den mohli hýbat. Vím, o čem mluvím! A abych nemusela nikam moc cestovat a měla všechno hezky na jednom místě, ráda chodím do pobočky sítě wellness center Infinit v pražských Vysočanech. Kromě saunového a vodního světa tam nejdete ještě dvanáct badmintonových kurtů, ale i milovníci tenisu, squashe nebo ping pongu si přijdou na své. Více info najdete na www.infinit.cz.

Karolína, redaktorka joyonline.cz

Dárky už mám nakoupené, Štědrý den budeme trávit s rodinou, takže se opět vyhnu vaření a cukroví dostanu hotové a nazdobené, takže jaký pak shon? Protože ale chci být na Vánoce krásná a v dobré náladě, chystám se na zámek na masáž. Vážně, nekecám! Na pražském zámku Chateau St.Havelje privátní wellness, kde si mimo jiné můžete užít i velmi rozmanité masáže. Já mám v plánu vyzkoušet některou z novinek inspirovanou severskými zeměmi. Nemůžu se však rozhodnout, jestli zvolím rituál Freya, masáž s nahřátými bylinnými měšci nebo relaxaci s lávovými kameny. Tak nebo tak, určitě to celé zakončím luxusní večeří v zámecké restauraci Ondřeje Slaniny. Aaaa, už se nemůžu dočkat!

Lucka, fitness redaktorka

Před Vánoci mi každý rok začíná pořádný kolotoč. Pečlivě zabalit a ozdobit všechny dárky, napéct cukroví – protože to kupované mi nechutná, vyzdobit byt všemožnými lucerničkami, svíčkami, věnci, svícínky a tak podobně...
A aby mi z toho všeho nešla hlava kolem, musím si udělat přestávku a něčím se odreagovat. Jelikož máme s manželem rádi suši, vyrazíme na večeři jen ve dvou – bez dětí. Ty dáme k babičce a budeme mít spousty času na sebe a na to, abychom si vychutnali opravdu dobré jídlo v restauraci Sakura suši na Mělníku. Její interiér je inspirován tradiční japonskou architekturou. Nejen díky tomu se v restauraci cítíme vždy velice příjemně. Pokud budete mít někdy cestu kolem, určitě se tu zastavte. 

Mariya, fashion redaktorka

Mým absolutním favoritem letošního podzimu a přicházející zimy, který mi dokáže zaručeně nabít baterky a doplnit chybějící vitamíny je smoothie z Ugo. Přesněji jejích speciál číslo 1 - avokádo, špenát, citron, spirulina, jablko a mango. Tento lahodný zelený elixír je opravdu jednička!

Týna, beauty redaktorka

Když jsem ve stresu nebo mám z jakéhokoliv důvodu špatnou náladu, mám vyzkoušené, že mi pomáhá jenom pohyb. Sice se do toho musím hodně nutit a často do mě ještě musí hučet kamarádka nebo přítel, abych se šla hýbat a při cvičení nadávám a kolikrát si to ani neužívám, ale ten pocit po tréninku je nepopsatelný. Vyplavování endorfinů zkrátka není žádný výmysl, funguje na 100 %. Nejčastěji si naordinuju tabatový interval a cvičím tak 20 minut nebo si dám rychloprocházku se psy – a k tomu, abych se zapotila mi stačí 30 minut. Stačí si dát na záda batoh, do toho 2 lahve s vodou, 15 minut jít nejrychleji, jak jen dokážu a pak se za ten samý čas vrátit na místo, odkud jsem vycházela. Věřte nebo ne, ale když jdete opravdu intenzivním tempem, je to docela challenge. A pak se zase směju já i mí dva retrívři. Opravdu doporučuju vyzkoušet, i když se vám nebude chtít!

Petra, redaktorka joyonline.cz a produkční

Jak uniknout vánočnímu shonu a šílenství? Ideálně je, všechno hodit za hlavu a odjet do tepla... Co třeba takové Mexiko? Dobře, chápu, že většina z nás si nemůže dovolit sbalit kufr a odjet se povalovat na pláž, kde bude popíjet margaritu ale alternativa tu je! Úplně jako v Mexiku si totiž budete připadat v restauraci Cantina na Újezdu. Hned při vstupu na vás dýchne ta pravá "dovolenková" atmosféra a vy tak alespoň na chvilku můžete utéct od všech blikajících světýlek, koled a přeplněných nákupních center. 

Jídlo mají v Cantině naprosto dokonalé a to napříč celým jídelním lístkem. Doporučuju začít vaši "mexickou jízdu" dokonalými nachos se sýrem, pokračovat bezchybným fajitas nebo jakoukoliv plněnou tortillou (ty umí vážně perfektní) a vše zapíjet lahodnou margaritou, kterou vám namíchají přesně podle vaší chuti.

Zaručuju vám, že atmosféra v Cantině vás naprosto dostane a vy tak alespoň na chvíli zapomenete na obrovský "to do christmas list", který musíte ještě před Vánocemi stihnout vyřídit. Zapomeňte na vánoční shon stylově! Přeneste se alespoň na chvíli do Mexika a nechte starosti a stres před dveřmi téhle stylové restaurace, kterou si zkrátka zamilujete.

sledujte nás na instagramu