Kam za zimními radovánky? Známe 3 TOP evropské destinace

Užijete si i nevšední zábavu v podobě sáněk….
11201

Pokud vás zima ve městě už trochu nudí a máte chuť se vydat za tou opravdovou, jste na správném místě. Prozradíme vám, kde si užijete lyžovačku i v květnu, nebo kde najdete nejdelší sáňkařskou dráhu Evropy.

Sranda na sáňkách

Salcbursko Wildkogel-Arena Neukirchen & Bramberg

Chcete si mimo snowboard a lyže užít i běžky a sáňky? Tak to určitě vyrazte do Salcburska! Mimo obrovské spektrum sjezdovek a ski parků se zde totiž nachází rekordně dlouhá sáňkařská dráha, která se v předchozím roce se dostala dokonce do Guinnessovy knihy rekordů. Jedná se o 14kilometrovou, nejdelší osvětlenou sáňkařskou dráhu na světě, kde se při jízdě do údolí překonává 1300 výškových metrů. Trať je osvětlená každý den do 22 hodin. Sáňkaři se pohodlně dostanou na start na Wildkogelu lanovkou. Jízda do údolí na saních trvá minimálně 40 minut. Cestou se počítá také s různými zastávkami nebo občerstvením na chalupách. Vcíli se pak člověk cítí jako mistr světa. A nezapomenutelný zážitek ze zimy je zaručen. Běžkařské dráhy jsou zde jak pro začátečníky, tak pro úplné mistry, stačí si jen vybrat.

Záruka krásného počasí a bezcelní zóna

Itálie - Alta Valtellina

Lyžařskou oblast Alta Valtellina tvoří 4 lyžařská střediska: Santa Caterina, Valdidentro, Bormio a Livigno. Díky tomu, že je u sebe hned několik středisek, kam se návštěvníci rozprostřou, nikdy nečekáte žádné fronty a na sjezdovkách jste téměř sami. Do Livigna se navíc vyplatí jet i kvůli bezcelní zóně, kde si v duty free obchodech můžete zakoupit levnější oblečení, kosmetiku či alkohol. I když do Itálie trvá cesta o něco déle, máte téměř záruku krásného počasí, protože zde mají 300 slunečných dnů v roce! Takhle prázdné sjezdovky jsme si tam užívali my.

Lyžovačka od října až do jara

Zell am See-Kaprun

Tento rakouský region patří k těm nejrozmanitějším a nejoblíbenějším v celé zemi. Absolutní jistotu sněhu již od října garantuje příznivá nadmořská výška, ledovec i výkonná zasněžovací zařízení. Díky nedalekému Národnímu parku Vysoké Taury jsou zajištěny i okouzlující výhledy na okolní svět hor. Spoustu zábavy pro každého nabízejí moderní snowparky, kterých je tu opravdu velké množství. Své dovednosti na největší rakouské superpipe na Kitzsteinhornu, ve třech snowparcích nebo na nejdelší zábavné sjezdovce světa na Schmittenhöhe mohou dokázat také freerideři. Díky speciální aplikaci a šesti kamerám si zde pořídí i vlastní záznam jízdy.