Máme doma batole: Jaké aktivity ho budou bavit?

To, jak se svým děťátkem trávíte volný čas, ho zásadně ovlivní. No ale co když nevíte, jaké aktivity jsou pro něj ty správné?
10925

 

Pozor, ať to nepřeženete

Druhý extrém dítěte, které nemá dostatek podnětů, jsou děti, kterým se rodiče věnují až příliš. Batole není třeba přehlcovat aktivitami, ale je potřeba dát mu dostatek podnětů pro rozvoj řečových a motorických schopností.

Každodenní činnosti jsou nejlepší stimulátory

S přihlédnutím k věku je vhodné nechat dítko pomáhat při běžných každodenních činnostech. Malý pomocník určitě zvládne podávat mamince kolíčky, sbírat jahody, nebo míchat těsto. Jaké činnosti ale mohou s rozvojem jeho schopností?

Tip: Ke správnému rozvoji děťátku napomáhají samozřejmě vhodné hračky. Prozkoumejte Agátin Svět, kde najdete nejen tipy na vánoční dárky jako třeba kreativní sady, knížky, stavebnice, dřevěné hračky pro děti, školní potřeby a spoustu dalších hraček a her, které se jistě stanou těmi nejlepšími vánočními dárky pro děti v každém věku.

  • Řeč a hudební schopnosti: Častou náplní by mělo být čtení pohádek a říkadel, prohlížení knížek, zpívání či hra na dětské hudební nástroje.

  • Jemná motorika a estetické vnímání: Malování a kreslení, vybarvování, trhání papíru, lepení a další kreativní činnosti nejen pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, ale můžete jejich prostřednictvím začít pracovat na estetickém vnímání dítěte.

  • Hrubá motorika: Kromě jemné motoriky je třeba rozvíjet i základní pohybové dovednosti. Tanec se zpěvem, cvičení na základě nápodoby a další pohybové aktivity by měly být na denním pořádku.

  • Motorika obecně: Pomáhání na zahradě, hraní na hřišti, procházky, sport a další venkovní aktivity jsou dobré nejen pro vaše dítě, ale i pro vás, takže hurá ven sportovat, zpívat, tančit s cvičit.

Čas strávený se svým děťátkem si nezapomeňte patřičně užívat – kdy jindy vám projde zpívání a tančení v parku?

sledujte nás na instagramu