Reklama

Manuál pro horké letní dny: Jak se poprat s tropickými teplotami?

Nedopusťte, aby se horký den proměnil v peklo!
Reklama
13087

Sluníčko, azurově modrá obloha a pětadvacet stupňů – tak zní náš sen o hezkém létu. Pokud se však rtuť teploměru začíná sápat k pětatřicítce, pak začínáme lehce panikařit! A tak jsme pro vás připravili manuál, kterého se ve vysokých teplotách hodláme zuby nehty držet.

  1. Oblečená – neoblečená

Během horkých dnů se chceme přeměnit v Koloběžku první a oblékat se ve stylu oblečená, neoblečená. Dopomůžou nám k tomu především přírodní materiály a vzdušné kousky. Doporučujeme overaly, maxi šaty nebo zavinovací sukně.

  1. Pitný režim je základ

Naším největším kamarádem v horkých dnech je samozřejmě láhev s vodou. Nejen, že ji máme neustále v kabelce, ale také se stala doplňkem našich pracovních stolů a hrdě stojí i na nočním stolku. Myslete na to, že během tropů by člověk měl vypít nejméně dva až tři litry čisté vody. Ničemu ale neuškodí, když se za tento pravidelný pitný režim odměníte třeba skleničkou aperolu nebo ledového mojita.

  1. Správný výběr jídla

Asi nám dáte za pravdu, že svíčková se šesti není tím nejlepším obědem. Během letního počasí je nanejvýš důležité, konzumovat produkty, které hydratují naše tělo. Skvělou snídaní je například jogurt, neboť obsahuje až 85 % vody. Pokud k němu přidáte mražené lesní plody, pak před sebou máte dokonalou letní snídani. K obědu se naopak hodí salát se zeleninou a avokádem. A svačinka? Neexistuje nic lepšího než studený meloun!

  1. Pohodový režim

Není na škodu, když člověk alespoň jednou za rok vydechne a trochu si odpočine. A tropické dny jsou přesně tou dobou, kdy bychom měli zapomenout na fyzické aktivity a raději se věnovat relaxu. Místo 10 km na kole si raději dejte 10 bazénů a chození po městě vyměňte za lenošení v přírodě. Věřte, že jedině tak si horké dny alespoň trochu užijete.

  1. Spěte jako miminko

Určitě znáte pocit, kdy po dlouhém dnu chcete usnout, ale horko vám to vůbec nedovoluje.Vyzbrojte svou ložnici větrákem, který pusťte nejméně třicet minut před plánovaným spánkem. Mnoho lidí také vsází na studenou koupel a především usínání s mokrými vlasy. Především ale myslete na to, že vzduch by měl cirkulovat, a tak nechte dveře dokořán

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama