#money: Potřebujete šetřit? Máme návod, jak to dokázat!

Vánoce se blíží...
13207

1. Ověřte si výhodnost členství a smluv

Neomezené členství ve fitku i neomezený počet protelefonovaných minut a sms zní skvěle, ale opravdu to využijete? Vyhraďte si večer, kdy se ponoříte do ceníků a smluv a ověřte si, zda se vám to opravdu vyplatí.

2. Buďte trpěliví

Zařizujete nový byt, chcete využít peníze od Ježíška na nové spotřebiče nebo jste si dali jako předsevzetí, že místo do pěti trendy módních kousků na jednu sezonu zainvestujete do nové matrace, protože z té staré vás bolí záda? Super! Jen pozor na ukvapená rozhodnutí. Vždy je dobré se několikrát porozhlédnout po slevách a akcích.

3. STOP bezkontaktním kartám

Ano, víme, že je rychlé placení v podobě pípání pohodlné, ale bohužel to také neblaze ovlivňuje naše smýšlení o penězích a stav bankovního účtu. Ideální variantou je, když si dáte do peněženky každé pondělí hotovost, kterou můžete během týdne utratit a na vlastní oči tak vidíte, jak peníze mizí.

4. Dopřejte si bohatou snídani v pohodlí domova

Většina cest do školy i do práce je propletena lákavými, chutnými a voňavými dobrotami, které ale bohužel stojí spoustu peněz. Pokud vyrazíte z domu s plným žaludkem a ideálně ještě navíc se svačinou v kabelce a termo hrnkem s kávou v ruce, máte vyhráno!

5. Nechtěné vraťte ihned

Každý si občas z obchodu odnese něco, o čem doma zjistí, že se mu nehodí či nelíbí. Většina lidí však ztratí účtenku nebo promešká lhůtu, ve které lze zboží vrátit či vyměnit. No není to škoda?

6. Proveďte malý průzkum trhu

Ujíždíte na zdravé stravě, kávě nebo třeba nákupech v drogerii? Nevadí! Jen se ujistěte, že za své oblíbené neřesti neutrácíte více, než je nutné. Stačí oběhnout konkurenci vašeho favorita a hned budete mít jasno.

7. Zkuste abstinovat nebo alespoň pařit doma

Máte představu, kolik na party v opilosti utratíte za drinky, které často ani nedopijete? Z naší zkušenosti je to opravdu hodně. Co takhle jeden měsíc vynechat a nechat se překvapit, kolik peněz vám zbyde?

8. Vymažte údaje o kreditní kartě z oblíbených e-shopů

Uvidíte, kolik nákupů nakonec díky své lenosti neuskutečníte!