Naučte se spoléhat sami na sebe: Poradíme vám, jak na to

Spoléhat se na ostatní je pohodlné...
12047

Na rodiče, že za vás něco zařídí, na partnera, že vás nenechá na holičkách nebo na přátele, kteří vám vždycky pomůžou.

Ano, mít kolem sebe lidi, na které je spoleh je fajn ale... Především byste se měli spoléhat sami na sebe.

Že to neumíte? Pak je nejvyšší čas se tuhle dovednost naučit.

Nikdy nevíte, co se může stát a kdy zůstanete na všechno sami. Ať už se jedná o maličkosti nebo věci zásadní, první člověk, na kterého byste se měli v případě nouze obracet jste VY. Nikdo jiný vám totiž nepomůže líp. 

Jak si ale nejlépe pomoct? Držte se následujícího postupu.

1. Žádná lítost. To, že se budete litovat situaci nevyřeší ani si nijak nepomůžete. Raději se "zvědněte" a jděte situaci řešit. Ideálně teď hned. Čím dřív začnete, tím dřív bude po všem.

2. Naštvěte se. Zdravé naštvání se vám může být jenom ku prospěchu. Většinou dá věci hezky do pohybu a vy můžete začít jednat.

3. Udělejte si krizový scénář. Neboli přesný postup toho, jak budete v dané situaci postupovat. Zapište si poctivě všechny body a nezapomeňte i na ty nejmenší detaily. Následně si vše, co už budete mít za sebou odškrtávejte do té doby, než dojdete úspěšně do cíle. Navíc když vše vidíte před sebou jasně napsané, nebude vám váš úkol připadat až tak těžký.

4. Myslete pozitivně. Snadno se řekne, hůře dělá ale nevěřili byste, jakou sílu pozitivní myšlení má. Pokud tomu nevěříte, alespoň to zkuste. Určitě tím nic nezkazíte - jen můžete získat.

Přečtěte si také: Zbavte se negativních myšlenek jednou provždy: Víme, jak na to

5. Věřte si. Ať už se jedná o cokoliv, není to nic, co byste nezvládli. Možná se vám zdá vaše situace nyní neřešitelná ale každá situace má řešení. I ta vaše. Věřte si a dokážete nemožné. Kdo jiný, když ne VY?