Reklama

Nový klip kapely Mirai | Přeneste se alespoň na pár minut na Bali!

Po osvětovém virálním minisongu Dej si roušku, jenž vznikl za rekordní čas jako reakce na aktuální dění, přichází kapela Mirai s videoklipem, který je naopak připravovaný už dlouho.
Reklama
12927

Plážový videoklip k superpozitivní písni Yahoda z posledního alba Arigató se natáčel už loni na Bali, kam Mirai odjeli na společnou dovolenou.

S vydáním Yahody se čekalo na pravou chvíli. „Rozhodli jsme se až před pár dny, že je ideální čas lidem zlepšit náladu. Věříme, že bude líp a líp, a myslíme, že ten klip na lidi dýchne kouskem radosti ze života,“ říká Mirai Navrátil, který hudbu a text singlu napsal spolu s producentem Ondrou Fiedlerem. Divokému natáčení u moře velel režisér Ondra Kudyn, jenž napsal scénář a postaral se také o styling. Mirai rovněž oznamují i nové termíny přeložené jarní tour.

Mirai - YAHODA (Official Music Video)

 

Klip je úplně odlišný od všech, na které byli fanoušci Mirai do teď zvyklí. „Styling, mood a prostředí. Je to všechno tak dobře a decentně úchylný a trochu artový. Hodně mě to baví,“ říká frontman kapely Mirai Navrátil. Také je to první zahraniční klip, který natáčela celá kapela pohromadě. Předešlé klipy k hitům Pojď zapomenem a Otchi točil sám Mirai, jenž přiznává, jak je hromadné natáčení produkčně náročné. „Režisér Ondra Kudyn místy pěnil, páč byl na všechno sám bez štábu. No a uhlídejte čtyři skoro puberťáky v dovolenkovým módu,“ vzpomíná s úsměvem Mirai. 

Refrén Mirai napsal společně s producentem Ondrou Fiedlerem na jeho balkóně na pražské Ladronce. Sloky přišly až s cestou kolem světa, jež Mirai loni absolvoval. „Hlavní inspirací byl Hawai a zkušenost z ostrova Maui, kde jsme na jedné zapadlé pláži prožili kouzelné chvíle,“ odhaluje vznik písně Mirai a přemítá nezapomenutelný zážitek z magického místa, kde všichni tančili nahatí kolem ohně a hráli na bubínky. „V takovém etno-módu se čekalo na západ Slunce. Na to nezapomenu,“ říká Mirai.

Původně se videoklip měl natáčet přímo na onom místě. „Možná by nás tam ale i rituálně ugrilovali, kdybychom tam naběhli s kamerami,“ komentuje humorně Mirai. Nakonec celá kapela včetně režiséra Ondry Kudyna a jeho přítelkyně trávili natáčecí dovolenou na Bali. „Natáčení mělo být jiný než dovolenkovej klip. Na Bali už jsem byl, takže jsem věděl, čemu se chci vyhnout a co naopak vyhledávat. Chtěl jsem se co nejvíc přiblížit prostředí Hawaie, protože tam song vznikl,“ říká Ondra Kudyn, který měl tentokrát na starosti i styling, což si náramně užil. „Bylo to spíš hraní si s barvami ve scénách. Chtěli jsme, aby to vypadalo celistvě, ale ne zas nudně, takže jsme v podstatě vytvářeli obrazy. A to mě hodně bavilo,“ prozrazuje.

Natáčení bylo plné smíchu a pohody. Kapela vzpomíná na situaci, kdy od nich režisér očekával choreografii, ale přes všechnu jejich (marnou) snahu měl pocit, že si z toho dělají legraci, a tak to skončilo jeho vztekem a pocitem beznaděje. To můžeme brát jako ukázkový příklad toho, že někdy všechno nejde úplně hladce, ale nakonec to většinou dobře dopadne. Jako s tímto veselým letním klipem, jimž Mirai zvou k dobré náladě, zpěvu a pohodě.

Jak se vám klip líbí? Napište nám to do komentářů nebo do zpráv na Facebook!

P.S. Na stáncích je nová JOY plná článků napsaných na míru aktuální situaci. Abyste mohli zůstat v bezpečí a pohodlí svých domovů, opět si můžete časopis objednat až do vaší schránky kdekoliv po ČR. Doprava je ZDARMA!

Objednávejte zde.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama