Reklama

Podzimní hygge: 3 tipy, jak na nerušené chvíle pohody

Filosofie hygge netkví pouze v přístupu k životu, ale i ve schopnosti dopřát si pocit štěstí.
Reklama
12633

Podle různých pouček a návodů lze takovým smýšlením dosáhnout harmonie a spokojenosti. Přestože je tento severský koncept starý více než jedno století, v současné době je stále aktuální a interpretuje se různými způsoby. Směřovat má ke kladným pocitům. Co takhle vyzkoušet tři tipy, jak i v podzimním počasí zůstat naladěn na té správné vlně?

1) Dostatek energie a chuti 

Je známo, že kvalitní spánek, vhodná a dostatečně energická strava, pohybový režim a radost z maličkostí ovlivňují pocity štěstí všedních dní. Pro plnohodnotný start každého dne si určitě nezapomínejte pravidelně dělat čas na sebe. A ještě lépe. Co takhle začít každé ráno s úsměvem? Zkuste se hned po probuzení usmát. Uvidíte, že hned budete mít nejen lepší náladu, ale i celý den.

2) Atmosféra 

Nebojte se čas od času zasnít a užívat si atmosféru přítomné chvíle. Nic nezkazíte, když si své okolí o něco „zútulníte“. Mohou to být oblíbené květiny ve váze, miska s ovocem, hořící nebo dekorační svíčka, fotografie někoho milého a mnoho dalšího. S příchodem sezonních oslav a svátků si můžete pořídit třeba nějaké rekvizity. Stačí zapojit kreativního ducha a vytvořit si pro radost např. ozdobné lampiónky. Nezapomínejte, že k celkové atmosféře prostředí může přispět nejen volba osvětlení a dekorace, ale i estetika okolí.

3) Čas na relax 

Odpočinek a čas věnovaný užitečným aktivitám vám přinese potřebný balanc. Pokud nemáte fyzicky náročné zaměstnání, jistě oceníte aktivnější trávení volného času, a naopak. Určitě nic nezkazíte, když si čas od času uděláte pohodlí se šálkem vašeho oblíbeného horkého nápoje anebo sáčkem sladké oblíbené dobroty. Nezapomínejte ani na druhé, kteří jistě ocení, když je potěšíte milým slovem nebo pochvalou.

 

Přečtěte si také: Zdravý zázrak jménem Golden Milk

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama