Reklama

Rok 2020 ve znamení pořádku | Ukliďte si v srdci, v hlavě i v telefonu

Pryč s tím! Není lepší a osvobozující pocit než se zbavit věcí, které vám už stejně dlouho nic nepřinášejí a jen vám berou místo i energii...
Reklama
12868

...anebo vám nedovolí se nadechnout, případně vás každý měsíc stojí spoustu peněz. Díky pořádné uklízecí akci budete mít prostor – pro nové začátky i lepší pocity. Tak honem pořádně vypulírovat hlavu i srdce! Před úklidem vám pomůžou tři jednoduché otázky…

SKŘÍŇ

Dělá mi tenhle kousek oblečení ještě radost?

Vzala jsem si ho v posledních dvanácti měsících vůbec na sebe?

Sluší mi?

Skříň vám praská ve švech, ale přesto máte pocit, že nemáte co na sebe?

Není divu, když v ní panuje takový nepořádek! Šaty, které popadaly z ramínek, zamotané punčocháče a taky police plná triček, které nosíte tak akorát na malování nebo spaní. S tím je teď konec! Sežeňte tři krabice a nadepište je jednoduchými kategoriemi: Prodat, Darovat, Vyhodit. Pak můžete oblečení začít postupně třídit.

Nečekejte do nekonečna!

Aplikace, kterou nikdy neotevíráte, nebo džíny, které jsou vám příliš těsné – zbavte se všeho, co nepoužíváte.

TELEFON

Přilepila bych si fotku do fotoalba?

Jak často jsem v posledním měsíci používala tuhle aplikaci?

Přečtu si tuhle zprávu ještě někdy?

Máte paměť 64 gigabitů, a přesto je váš telefon věčně plný. Není divu, když roky nebo měsíce sbíráte všechny screenshoty, nepovedené fotky a nevyužívané aplikace. S takovým zacházením váš čekají tak akorát neustálá upozornění, že váš smartphone už nemůže. Proto si v telefonu udělejte pořádek: hlavní plocha by neměla být zahlcená, pravidelně třiďte fotky (vážně potřebujete pět snímků své snídaně?) a aplikace roztřiďte do tematických skupin.

Jsou i chvíle, kdy je chaos krásný…

Sexy ranní rozcuch vašeho miláčka hned poté, co se probudí.

Strukturovaný nepořádek ve vaší kabelce, který k vám prostě patří.

Výprodeje. Kvůli krásným šatům za pár kaček klidně projdete hory oblečení.

Chaotické vyprávění, které začne, jakmile vaše kamarádky otevřou vstupní dveře.

Když zcela přeplněné metro prudce zabrzdí a vy přistanete na sladkém týpkovi.

Kreativní chaos na pracovním stole.

Když se na sebe se svým miláčkem vrhnete hned po příchodu domů a oblečení necháte rozházené všude po bytě.

Bláznivé pocity, když se bezhlavě zamilujete.

SMLOUVY

Potřebuju tu službu ještě? Existují levnější alternativy?

Jaké jsou podmínky vypovězení smlouvy?

Fitness studio, pojištění, spolky – smlouvu jednou podepíšete tady, pak zas támhle. Co se ale kdysi zdálo jako dobrý nápad, už dávno nemusí být aktuální. Naopak, některé služby jsou jen vyhozené peníze a neužitečný balast. Buďte přísná a dejte se do třídění: podmínky vypovězení smlouvy většinou najdete na internetu, zapátrat můžete i po výhodnějších alternativách. Výpovědní lhůty a další deadliny si můžete pohodlně zaznamenávat do telefonu.

UKLIĎTE SI V HLAVĚ

Je tahle myšlenka na místě?

Máte z přemýšlení jen špatnou náladu?

Lpíte na této myšlence příliš?

„Proč jsem na té schůzce udělala takový hloupý vtip?“ nebo „Proč mi kamarádka najednou odpovídá bez smajlíků? Je naštvaná?“ Je jedno, jaké problémy vám dělají v hlavě nepořádek. Když začnete příliš přemýšlet o nepodstatných věcech, spustíte začarovaný kruh, který nejde jen tak zastavit. Jen si ubíráte energii a žádnou novou nezískáváte. Zahrajte si teď na myšlenkového terapeuta a zeptejte se sebe sama, čím a proč se zabýváte. Pomáhá také odreagování – třeba v podobě hlasité hudby nebo úklidu skříně.

Pravidlo 5 za 5

S věcmi, které by pro vás za pět let nebudou už vůbec relevantní, netravte víc jak pět minut svého času.

KAMARÁDI

Máme si ještě co říct?

Dělá mě toto přátelství šťastným?

Kdo do přátelství dává víc?

Na facebooku máte tisíc přátel, ale pravidelně se setkáváte jen se třemi nebo pěti z nich. Čas udělat si ve svých známostech pořádek! Na sociálních sítích všechno zvládnete pomocí pár kliknutí, v reálném životě to jde trochu hůř. Je to podobné, jako když se rozcházíte se svým partnerem. Promluvte si osobně a nesdělujte vše ubohou esemeskou. Vyvaruje se výčitek a raději si rozumně vysvětlete, proč přátelství selhává.

LÁSKA

Je mi s mým partnerem opravdu dobře?

Máme stejné představy o naší společné budoucnosti?

Cení si toho, jaká jsem?

Na začátku se vznášíte na růžovém obláčku, malujete si společnou budoucnost a najednou se všechno začne kazit. Ať už jde o pouhou aféru, dlouhodobý vztah nebo jen bláznivé zamilování – někdy se člověk musí rozhodnout, jestli má cenu táhnout to dál. Srdce je samozřejmě nejlepší rádce, někdy ale mluví pěkně nejasnou řečí. Než začnete dávat dohromady seznam pro a proti, udělejte si pořádek v hlavě. Teprve pak se vrhněte na srdce…

 Neopouštějte pohodlí a bezpečí svého domova a jednoduše si objednejte nové vydání JOY do poštovní schránky. Objednávejte zde. Poštovné po celé ČR zdarma!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama