Reklama

Rozhor s olympijskou plavkyní Barborou Seemanovou

Olympijská plavkyně Barbora Seemanová (20 let) prozradila, jak se udržuje v době karantény v kondici, na které seriálu na Netflixu právě ujíždí a taky jak se vyrovnávala se zrušenými závody v době koronaviru.
Reklama
12956

Jak se udržuješ v době karantény v kondici? 

Naštěstí už nám tenhle týden otevřou bazény, tak už to bude lepší. Jinak jsem cvičila hlavně doma, posilovala s vlastní vahou a chodila se proběhnout do přírody. Takže jsem nakonec nucenou pauzu vyplnila docela intenzivním tréninkem, i když jsem nemohla plavat. 

Daří se ti dodržovat správný i jídelníček? 

Žádný správný nebo zdravý jídelníček nemám, takže nedodržuju. Když mám chuť na něco nezdravého, tak si to dopřeju a druhý den jím zase odlehčeněji. 

Jak se nejraději stravuješ? 

Poslouchám své tělo a nic si neodpírám a dopřeju si. Samozřejmě když mě čekají důležité závody, tak třeba měsíc před nimi se snažím mít i disciplinovanější životosprávu. 

Nejraději se stravuju tak, že si dám to, na co mám zrovna chuť :-). 

Co ti nejvíce chybí v době karantény? 

Nejvíc mi chybí asi volnost. Jít si sednout do kavárny a v klidu si vychutnat s přáteli něco dobrého. Pak taky to, že když odcházím z domu, tak že kromě mobilu, klíčů a peněženky musím mít i roušku. Už je to pro mě dlouhé, ale naštěstí karanténu trávím s přítelem a s rodinou, takže se to dá zvládnout. 

Aktuálně nejoblíbenější seriál? 

Musím říct, že poslední dobou jsem tak trošku seriálový guru. Na Netflix koukám skoro každý den a můj nejoblíbenější seriál je rozhodně La case de papel. Tu jsme shlédli asi za tři dny. Pak taky reality show Love is Blind. 

Chodíš doma upravená, nebo si užíváš teplákovou módu a pleť bez make-upu? 

Díky tomu, že jsem celoročně opálená, nepoužívám makeup ani mimo nouzový stav. Sáhnu po něm, když se chystám na nějakou akci nebo se chci nějak výrazněji upravit. Na běžné nošení ne. A teplákový mood mám taky v podstatě celý rok. Když jdu ale do města nebo na procházku, ráda si vezmu něco hezkého, co mi sluší. 

Co všechno jsi musela kvůli nouzovému stavu zrušit? 

Veškeré tréninky, závody a soustředění. Taky společenské akce, například ples Toyoty, na který jsem se moc těšila a už jsem měla i šaty. 

Jak jsi se s tím vyrovnávala? Určitě to musí být náročné na psychiku. 

Ten první týden byl nejnáročnější. Nikdo nevěděl, co se bude dít, jaká opatření nakonec budou. Psychicky jsem to nijak neodnesla. Beru to tak jak to je, všechno zlé je pro něco dobré. Olympiáda bude, závody se také přesunou. Nic nám neuteče. Naopak jsme mohli strávit čas s rodinou a nejbližšími. Cítím se být o to víc motivovaná a těším se, až zase skočím do bazénu. 

V čem se tvůj život změní po karanténě? 

Můj život se po karanténě nezmění asi nijak. Bude stejný jako před ní. Jediné, co bude jinak, bude to, že už zase nebudu mít tolik volného času. 

Jaké to bylo skočit po dlouhé době do bazénu v Podolí? 

Všichni jsme byli nervózní a plní očekávání. Těšili jsme se. Pro tělo je to trošku šok po takovém výpadku. Byla jsem ale mile překvapena. Plavalo se mi dobře a nebyla jsem ani tak unavená. Nejspíš proto, že jsme během karantény opravdu hodně zamakali na fyzičce. Bylo fajn vrátit se do režimu a teď se na každý trénink opravdu těším, i když je náročný. 

Co tě ještě čeká do konce roku? 

Abych pravdu řekla, opravdu nevím. Vše záleží na tom, jak se vyvine situace ohledně koronaviru. V Česku se situace zlepšuje, jde o to, jak to bude v ostatních zemích. V srpnu je v plánu mistrovství Evropy, k tomuhle bodu všichni vzhlížíme, ale kdo ví.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama