#science: Proč vlastně sdílíme se světem selfie?

Cvak, cvak a je to! Jenže...
10301

Dokážete si vůbec vzpomenout na dobu před selfie érou. Na moment, kdy jste prosily kamarády, nebo třeba úplně neznámé lidi na ulici o to, aby vám pořídily fotku? Dneska nic takového neexistuje, prostě natáhneme ruku před svůj obličej a jdeme na to!

Možná právě kvůli tomu, jak velkým se selfie počiny staly fenoménem, začaly zajímat i vědeckou obec. A vědci (protože mají vysvětlení na všechno) samozřejmě odhalili i jasná fakta, proč vlastně selfie vznikají a proč se jimi navíc máme potřebu prezentovat veřejně.

Jde o vcelku přirozenou věc, jednoduše potřebujeme být ujišťováni o tom, že jsme součástí společnosti, potřebujeme se prezentovat jako součást celku a podle vědců bychom se tak za sdílení svých vlastních dokumentací rozhodně neměly cítit vinny. Abychom se ale ze svého sdílení nezbláznily, je jednoduše potřeba najít v každé fotce vyšší účel. Je ale naprosto jedno, jestli to bude kvůli tomu, že chcete ukázat oblíbený šálek kávy, novou práci, nebo třeba crazy líčení, které jste chtěla ukázat světu a nechat si ho od něj pochválit.  

sledujte nás na instagramu