Sloupek pohledem muže: Je Instagram jen síť dokonalých pozadí?

Na krásky ve virtuálním sociálnu si posvítil Petr Cífka, sloupkař JOY.
12330

Když před pár dny spadl Instagram, hrozila světu ohromná ekonomická pohroma – miliony modelek se najednou ocitly bez práce! 

Ale dobře to dopadlo. To neštěstí trvalo jen pár minut, takže se pracáky nemusely zhroutit pod náporem zoufalých krasavic, co by najednou neměly na jídlo. Co by zhynuly bídou, když by už nemohly postovat na net své vypracované zadečky, nedbale vystrčené vedle značkových mixérů či fair trade bio gluten-free doplňků stravy.

Nechci se holkám posmívat. Ani v nejmenším. Ostatně, když mám zrovna Instagram nainstalovanej, drtivou většinu času mi v něm poletují právě tyhle fešný ženštiny, co umí být sexy. Instáč je holt vizuální síť: filozofická moudra se tam nedočtete, na fotky jídel a zvířátek jsem asi pořád mladej, motivačním citátům nevěřím a krásy přírody radši objevuju naživo. Pak logicky musí vítězit dokonalé estetično ženského pokolení.

Nepřestává mě přitom fascinovat, že i když se společnost mění a povrchní oslavování žen jen jako sexuálních objektů je všude možně kritizováno, těch dlouhých nožek, našpulených rtů a dokonale vystrčených zadků máte i na „nové velké sociální síti“ miliony. Zase ta prsa zvítězila, hanbáři! 

Nestěžuju si. Kochám se. Ale je prostě sranda, že i když se feministky sebevíc bouří kvůli „objektifikaci“ ženských těl, módní značky nechtějí dělat hadry jen pro vyhubliny a celkově se tak nějak chce, aby toho bylo víc i v palici a v srdíčku a ne jen ve výstřihu, ve výsledku další sociální síť zas ovládnou jen vypulírovaný, pohádkově krásný fotečky nadpozemsky spanilých dívčin.

Po chlapech přitom nikdo nic takového nechce. Jasně, když budete postovat jen pívo, fotky z dovči a mimina na hřišti, miliony followerů nenaberete. Tedy jestli u toho nebudete vypadat jako Ryan Gosling, Jamie Dornan nebo jiný prototyp fešáka, instantně spouštějící záchvat slintavky. 

Pokud jste ale úspěšní ve svým oboru, vtipní, charizmatičtí a strašlivě chytří, nikdo po vás pekáče buchet chtít nebude. Chlap může asi i tady, jak se říká, bejt tlustej, špinavej a trochu smrdět a nic dramatickýho se nestane... dost pravděpodobně i proto, že na instáč toho kdovíkolik sypat nebude, páč bude mít na starost něco smysluplnějšího, než se vystavovat a sbírat srdíčka.

Ne, nechci instáč pomlouvat a hejtit, lehce ale zpochybnit ty výstavky perfektních prdelek a načechraných kadeří prostě musím. Pod tím všudypřítomným tlakem insta bitches bych totiž holkou být nechtěl – najednou je těch modelín ještě milionkrát víc než dřív, i když jsou někdy samozvaný, jindy směšný, a když vypadne internet, jsou na děsivě dlouhou chvíli bez práce. Furt si ale myslím, že by je vedle těch značkových mixérů a fair trade bio  gluten-free doplňků stravy klidně mohly doplňovat i zadky vtipný, charizmatický, nedej bože velký a s celulitidou.