Reklama

Staňte se instagramovou queen: Víme, jak na to

Chcete zabodovat na sociálních sítích?
Reklama
13006

Tak to se musíte orientovat v trendech, které je aktuálně ovládají. Jaké že to jsou?

1. Kvalita fotek

Vizuální stránka sociálních sítí je nejdůležitější. A ačkoli je pořád populární i styl fotografií aktuálních a uvěřitelných, technicky ne úplně dokonalých, stále více stoupá využívání fotobank nebo vlastního velmi kvalitně nafoceného obsahu. Co se týče oblíbenosti u fanoušků, je tato cesta sice tou nejnáročnější, zato velmi ceněnou. Nebojte se proto přidávat nejen „instantní“ fotky z telefonu, ale i ty profesionální a také si při focení pohrajte s kompozicí.

2. Aktuálnost obsahu

Mezi trendy, které je rozhodně vhodné vypíchnout, patří i aktuálnost. Určitě jste si všimly, jak značky využívají témat, jako je například Valentýn, Velikonoce nebo Vánoce. Nezapomeňte se i vy k takovým obdobím vyjádřit. Stejně tak je dobré, aby vaše Stories byly kompatibilní s obsahem na profilu. Instagram je o instantnosti – sdílet něco měsíc zpátky je nuda!

3. Být výjimečný

Žádná značka ani influencerka nechce být zaměněna za jinou. A už vůbec ne za konkurenční. To se však často stává, pokud značky a blogerky ve stejném oboru při komunikaci používají stejné či velmi podobné obrazové podklady a témata. Vždy je lepší být odlišný, jedinečný. Buďte své! To vám zaručí jedinečnou komunikaci. Udělejte ze svého feedu svůj originální podpis.

4. Vyváženost barev feedu

Trend, který je více viditelný na Instagramu než na Facebooku, je slaďování fotografií v barevných tónech. U Instagramu jste si dříve mohly všimnout velmi bílých fotografií, následně po nich přišlo ladění do studených modrých tónů, teplých zemitých tónů nebo vypíchnutí jedné barvy. Ke sladěnému feedu nejlépe napomohou presety (přednastavené efekty úprav) v aplikacích, jako je např. Lightroom.

5. Vzdělávání se

Dnes máme naprosto neuvěřitelný přístup k informacím a firmy se (za úplatek, ale často i zdarma) o své know-how podělí. Určitě toho využijte a vzdělávejte se.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama