Stop stresu: Začněte se na vánoční šílenství připravovat s předstihem

Každý rok naprosto totožný scénář...
11871

Každý rok si totiž říkáme, že začneme se vším, co se týká Vánoc včas. A vždycky to dopadne stejně. Dárky zběsile nakupujeme na poslední chvíli, úklid zvládáme pouze se skleničkou vína v ruce a s asistencí nejlepší kamarádky, návštěvy příbuzných plánujeme v šibeničních termínech a tak dále a tak dále...

Letos jsme se ale rozhodli vše změnit a užít si Vánoce ( i předvánoční čas ) v naprosté pohodě a klidu. Jak na to? Stačí si vše dobře naplánovat.

1. Dárky. Začněte s tím nejvíc náročným úkolem. Udělejte si seznam, koho čím chcete obdarovat. Pak si sepište seznam obchodů, které hodláte navštívit a sepište si jej tak aby jste šli logicky z bodu A do bodu B. Není nic horšího než zběsilé poletování po městě sem a tam.

2. Úklid. Určete si jasné datum, kdy se do něj s vervou pustíte a dodržte jej. Pokud jste se letos rozhodli přenechat starost o vaši domácnost profesionálům, nezapomeňte, že je nejvyšší čas si jejich služby objednat. Před Vánocema už vám totiž nikdo žádný termín nenabídne.

3. Pečení. Co letos uspořádat společně pečení s kamarádkama? Zavolejte jim, dohodněte společné datum, zásobte se vším potřebným a skvělý "pečící" večírek může začít. Nejen, že budete mít vše dřív ale navíc se královsky pobavíte.

4. Příbuzní a kamarádi. Sejít se se všemi, co máte rádi a časově to sladit tak, aby se "na všechny dostalo" taky není úplně jednoduché. Vezměte proto diář do rukou a udělejte si rozvrh návštěv a setkání. Když si vše ( a nejen návštěvy příbuzných ) naplánujete v klidu a s předstihem, stres a shon u vás letos nebude mít šanci!

sledujte nás na instagramu