Stop velkým očekáváním: 8 věcí, kterými si děláme život zbytečně složitější

Zapomeňte na špatnou náladu a strach z toho, co bude zítra... Začněte žít!
11978

Proč se pořád zbytečně zabývat otázkami, které nejsme schopni ovlivnit? Proč se obklopujeme strachem? Proč si pořád musíme něco vyčítat? STOP!

Je čas začít s čistým štítem a jednou pro vždy si v životě udělat pořádek. Odstraňte návyky, které vás táhnou dolů a naučte se žít bezstarostný život pohodáře. Jak na to?

1. Nepředpovídejte budoucnost - je to zbytečné!

Předpokládat, že uděláte zkoušku na první pokus, ten fešák z baru se ozve nejpozději do konce týdne a k narozeninám určitě dostanete nový telefon, je sice moc hezké, ale co když se něco z toho nestane... Test uteče o dva body, ten chlap už se nikdy neozve a nejlepší dárek k letošním narozeninám budou ponožky... No a co?! Nesnažte se odhalit, co se stane a už vůbec se na svou teorii o budoucnosti neupínejte. Budete ve většině případů jen zklamaní. Nechte budoucnost budoucnosti a žijte přítomností! Jen tu můžete ovlivnit protože se děje teď a tady!

2. Nehledejte ve všem konec světa

Myslet vždycky na nejhorší není dobré. Kašel není rakovina a jedna hádka není rozvod. Berte věci prostě takové, jaké jsou a apokalypsu odložte na neurčito. Naučte se myslet pozitivně a všem negativním myšlenkám se jednoduše vyhýbejte. Chce to trénink a čas ale jde to! Vy to dokážete!

3. Nemějte nesmyslně velká očekávání

Je na čase si uvědomit, že dokonalého, krásného, chytrého, bohatého i vtipného partnera bez minimálně padesáti zlozvyků, které vás budou vytáčet do nepříčetna, prostě neseženeme... Co na tom, že ten chytrý a vtipný bude mít velké uši, nebo že ten krásný, vtipný a úspěšný nečetl všechny - pro vás důležitá - díla? Odprostěte se od všeho a dejte svému protějšku šanci na vás udělat dojem, i když třeba nemá všechny vlastnosti, které by "podle vás" měl mít. Možná budete příjemně překvapená.

4. Riskujte

Žít život znamená být odvážný. Riskovat možná znamená vstupovat do nejistoty, ale zpětně nikdy nebudete litovat toho, co jste mohli udělat a neudělali. A nevíme, jak vy ale my raději litujeme něčeho, co jsme udělali než něčeho, co ne.

5. Nesrovnávejte se 

Ne! Ani s Marilyn Monroe, ani se Stevem Jobsem, ani se starším sourozencem, ani s nejlepší kamarádkou. Prostě s nikým! Jste jedinečná bytost a vystupujete sám za sebe! Každý jsme jiný a originální a právě to na sobě musíte zbožňovat! Nikdo na světe není stejný jako vy! Není to skvělé?

6. Nenechte se táhnout ke dnu

Přestaňte se obklopovat negativními lidmi, kteří ve všem vidí problém. Věřte tomu, že po hodinové konverzaci s nimi budete vyřízeni, jak po dvou dnech v posilovně! A to nechcete... Naopak - snažte se kolem sebe mít lidi, kteří jsou na stejné vlně jako vy a s kterými se můžete vzájemně motivovat.

7. Nestůjte na místě

Jestli vám v minulosti někdo ublížil, zadržovat v sobě vztek znamená trest pro vás, ne pro něj. Povzneste se nad minulostí a odpusťte těm, kteří vám ublížili... Nejdůležitější je, odpustit sobě a pak ostatním. Bude vám božsky, slibujeme!

8. Posílejte radost dál

Nemusíte jet zrovna na půl roku zachraňovat velryby. Zkuste ze začátku dělat jen maličkosti. Řekněte své mamince, jak moc pro vás znamená, vykliďte svůj šatník a kousky, které nenosíte, pošlete na charitu... Vždyť přece není nic hezčího než pocit, že děláte radost někomu kolem vás.