SUPER NEWS: 5 tipů, jak detoxikovat svůj šatník

Kromě všech snah proměnit své tělo v hubenější a zdravější já, se s podobnými touhami snažíme uklidit s příchodem jara i svůj šatník...
12300

Možná právě proto na jaře vzniká tolik nových vztahů. Máme pocit, že začít znovu je prostě na jaře v pořádku, a když nám jde jaro naproti, bereme životní restart vážně. Možná se budete divit, ale dopřát detox svému šatníku může mít na všechny ostatní restarty zásadní vliv a obhajovat tento názor větou, že šaty dělají člověka, asi nemusíme...

Udělat si pořádek ve skříni znamená hodně, a jestli máte na malé odlehčení a uklizení v životě chuť, začít ve skříni je to pravé. A jak na to?

1. Rozdělte svou skříň podle sezón. Ukliďte zimu na pár měsíců do ztracena a přivítejte přicházející jaro. A až se proberete záplavou kabátků křiváků, sak a džínových bund zeptejte se sami sebe na pár otázek:

Je tento kousek stále trendy, nebo jde o nadčasovou klasiku?

Vejdu se do toho?

Líbí se mi to?

Pokud v jednom z případů odpovíte nahlas NE, je čas poslat kousek o dům dál.

2. Buďte nemilosrdní. Pokud v rámci třídění najdete nejlepší neonové mini šortky, které jste na střední nosili, protože byly tak děsně v kurzu, a teď vás při pohledu na ně objímá sentiment, napočítejte do 1, 2, 3 a pryč s nimi. Pravidlo: Co jste na sobě neměli za poslední rok – VEN!

3. Přemýšlejte o všestrannosti. Hodí se váš masterpiece jen „na jedno použití“? Pak nemá ve vašem šatníku smysl. Každý kousek byste v ideálním případě měli mít možnost zkombinovat alespoň na tři způsoby. 

4. Bojový plán zní one-in-one-out! Říkejte si, co chcete – nakupování je radost! … A zábava a terapie a... Ale žít mezi regály a věšáky to pravé úplně není. Pokud je vaše skříň plná tak akorát, s každým novým kouskem musí jeden starý kousek pryč.

5. SALE! Pokud jste u skříně strávili chvilku úklidem, tříděním a vybíráním, možná vedle vás právě leží malá (velká / obrovská) hromada oblečení. Koukněte na ní okem experta a pokud máte pocit, že zatímco vám už z ní nic radost udělat nemůže, radost někomu jinému udělá zaručeně. Začnětě si hrát na obchodníka a své kousky rozprodejte! Loučení s nimi vás díky pár korunám navíc totiž nebude tolik bolet!