Reklama

Úklid skříní i šuplíků | Co vyhodit, co schovat a později nelitovat?

Stačí zodpovědět pár snadných otázek a hned budete vědět, co vyhodit nebo poslat dál...
Reklama
12858

Berete aktuální situaci zodpovědně a trávíte opravdu maximum času doma? Vypněte na chvilku televizi, odložte telefon, pusťte si oblíbenou hudbu a vrhněte se do třídění, skládání a organizaci skříní. Víme, že to máte na "to do listu" už od jara. Tak kdy jindy, když ne teď?

Díky několika následujícím otázkám snadno rozluštíte, jestli jde o věci, které ještě někdy využijete, nebo o harampádí, které vám doma jen zabírá místo. 

Takže vemte do rukou vaše milované zbytečnosti a pusťte se do toho! Nezapomeňte však každé věci po vzoru Marie Kondo poděkovat za to, jak hezky vám sloužila. A také se zamyslete, komu dalšímu by mohly všechny vyřazené věci udělat radost. Pokud vás nenapadne konkrétní osoba, můžete dát pečlivě očištěné a v dnešní době i ideálně vydezinfikované věci do krabice a tu umístit třeba k poštovním schránkám společně s cedulkou, že jde o věci k rozebrání.

A nyní slibované otázky:

1. Použili jste to během minulého roku? Ne? Pryč s tím!

2. Kdybyste nakupovali právě teď, měli byste stejnou věc v nákupním košíku? Pokud ne, tak ji vážně nepotřebujete...

3. Schováváte to jen proto, že nechcete plýtvat penězi a vyhodit něco drahého? Tak to neházejte do koše, ale darujte známým či třeba na charitu.

4. Necháváte si je, protože se pojí s hezkými vzpomínkami? Pokud jde o drobnosti, tak nic nevyhazujte. Založte si malou krabičku, kam podobné věci budete schovávat. Jednou vám to udělá radost. Pokud se ovšem jedná o větší věci, buďte nemilosrdní. Pokud se jich nedokážete zbavit úplně, vyfoťte si je, fotku vytiskněte, vyšperkujte věcným popiskem a ukliďte do krabičky s památkami.

Foto: Getty Images

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama