Reklama

Výklad snů: Co znamená, když se vám zdá...

Proč létáme, padáme, podvádíme...
Reklama
12852

1. Létání

Pohybovat se vzduchem volně jako ptáci – to bohužel dokážeme jenom v představách. Sen o létání znamená, že se cítíte osvobozené. Možná protože jste zrovna učinily nějaké větší rozhodnutí, ukončily spor nebo se znovu zamilovaly. Zrovna tak ale může symbolizovat přesný opak: touhu po překonání hranic nebo touhu uniknout z nepříjemné situace. V příštím létacím snu dávejte pozor, kde, jak a přes co letíte. Pomůže to při interpretaci - tu najdete i v knížkách, jako je např. Sny a jak jim rozumět.

2. Pád

Ááá! Najednou se vám zem rozevře pod nohama, spadnete z útesu nebo se propadáte tunelem, který nemá konce. Největší hrůza: přistání. Často se už při té představě s křikem probudíte. Tento obrázek
se v našich spících hlavách spouští většinou ve stresových situacích. Například když v životě začínáte novou etapu, jejímž výsledkem si nejste jisté, nebo protože jste se musely vzdát nějakého plánu. Jde o ztrátu kontroly. Tip: přemýšlejte, jaký by byl nejhorší možný scénář. To většinou situaci zlehčí, protože tak hrozné
to asi přece jenom nebude. 

3. Podvod

Ačkoli svého drahého zbožňujete, zdálo se vám, že jste se vyspala s někým jiným. Kdo se ale vzbudí se špatným svědomím, může se uklidnit. Sen totiž neznamená, že ho milujete méně, že vás přitahuje někdo jiný nebo že váš sexuální život je na draka. Rozhodující je osoba, se kterou jste ve snu vlezly do postele. Protože vlastnosti, které zosobňuje, podle profesora Michaela Schredla postrádáte samy u sebe! Takže když si to ve snu rozdáte řekněme se svým šéfem, chtěly byste víc rozhodovací moci nebo odpovědnější úkoly. Zajímavé, co myslíte?

4. Sex s neznámým...

Tohohle chlapa jste nikdy předtím neviděly, vlastně si jeho obličej ani nemůžete dobře vybavit – ale stejně se s ním ve snu vyspíte. Je to vzrušující, jaksi zakázané, ale příjemné. Význam? Pravděpodobně toužíte po něčem novém. To neznamená, že jste nymfomanka nebo že chcete bokovku. Tahle chuť na změnu se může týkat i přátelství nebo koníčků.

Proč si sny často nedokážeme zapamatovat?

Když spíme, náš mozek pracuje jinak než v bdělém stavu. Tělesná nehybnost ve spánku pomáhá zařadit si, ohodnotit a ukončit události dne. Když otevřete oči, mozek se přepne opět do bdělého režimu. Tento přechod ale může trvat podle hloubky spánku až patnáct minut. Mnoho lidí ztratí v této fázi většinu vzpomínek na předchozí sny. Což má veliký smysl! Kdybychom si totiž byli schopni zapamatovat sny stejně jako bdělé události, vedlo by to v naší hlavě k obrovskému chaosu.
Tip: veďte si snový deník. Ihned po probuzení si zapište všechno, na co si vzpomenete. Sny si brzy budete pamatovat lépe. 

Přečtěte si také: 6 situací, které budete zažívat, stanete-li se milenkou

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama