Zamilujte si těchto 8 aplikací, které vám usnadní život a ušetří čas

Chytrý telefon se stal nedílnou součástí našich životů...
13160

Představit si strávit den bez mobilu je pro mnohé z nás naprosté sci-fi. Na mobilu trávíme volný čas, pracujeme na něm, hledáme si informace, řešíme vztahy a mnoho dalšího. Jako u všeho může být ale mobil dobrý sluha, ovšem zlý pán.

Přinášíme vám proto tipy na aplikace, které dokazují, že chytrý telefon nemusí být jen nositelem úkolů z práce a zpráv ze sociálních sítí, ale parťák, který nám může v mnohém pomoct. Které to jsou?

Kdo z nás občas neřeší jídlo? Kolik čeho sníst můžeme a co už je tak trochu přes čáru? To nám prozradí aplikace Kalorické tabulky. Ta umožňuje přehledně zaznamenávat, co jíte, vytvářet jídelníčky a sdílet recepty. Navíc, pokud si přejete docílit nebo udržet si nějakou váhu, můžete si v aplikaci také stanovovat cíle a sledovat, jak se vám je daří plnit.

Když už máte kalorie pod kontrolou, nezapomínejte na pravidelnost! S tou vám může pomoct aplikace Fabulous. Slouží k budování vhodných návyků a omezování chaosu v životě. Je navržena tak, aby uživateli pomáhala sledovat své návyky a upevňoval ty, které za to stojí. Prospěšné aktivity staví do rituálů tak, aby si je člověk zafixoval a v budoucnu se jim věnoval i bez používání aplikace.

Máte nějaké zlozvyky? Nevadí! S aplikací Adiquit se jich snadno zbavíte. Motivuje vás a díky neustálé kontrole vás nenechá zlozvykům podlehnout.

Existují i služby a aplikace, které motivují k pohybu a prevenci zdraví penězi. Mutumutu je životní pojištění a stejnojmenná mobilní aplikace, která umožňuje s pojišťovnou sdílet počet kroků a množství uběhnutých nebo na kole ušlapaných kilometrů. Za vykonaný pohyb, nekouření a pravidelné lékařské prohlídky Mutumutu klientům vrací až 30 % z pojistného, takže kdo se hýbe a dbá o své zdraví, šetří.

Pokud potřebuje zpomalit, nabrat sílu a vyčistit si hlavu? Pak doporučujeme aplikaci Headspace, za kterou stojí bývalý buddhistický mnich Andy Puddicombe. Můžete si vybrat, jestli chcete meditovat hned ráno či večer před spaním. Zvolit si můžete i délku seancí.

Zdravé tělo a mysl se jen těžko obejde bez kvalitního spánku. Do mobilního telefonu se dají stáhnout aplikace, které dokáží kvalitu spánku monitorovat, analyzovat a radit, jak ho zkvalitnit. Jednou z nich je i aplikace Sleep Cycle.

Dbát bychom měli i o náš mozek. Ten mnozí přirovnávají ke svalu, který když necvičí, tak ochabne. Na trénink mozku se skvěle hodí aplikace Lumosity, která si nejdříve na jednoduchých úkolech zjistí, jak vám to pálí a poté přináší každý den mentální cvičení připravené pro vás na míru.

Pokud máte pocit, že po telefonu saháte až příliš často, zkuste aplikaci Flipd, která pomáhá omezovat čas strávený na telefonu. Byť byla původně navržena jako pomůcka pro žáky do škol, dnes ji využívá kdekdo. Ve chvílích, kdy se chcete soustředit, umí Flipd blokovat rušivé aplikace, jako jsou sociální sítě či hry.

 

Foto: Photo by Laura Chouette on Unsplash