Zbavte se negativních myšlenek jednou provždy: Víme, jak na to

Naučit se negativní myšlenky proměnit v pozitivní dá spoustu práce...
12025

Když se to ale naučíte, bude váš život mnohem jednodušší.

Je těžké ( ozvlášť v některých situacích ) myslet pozitivně a nepředstavovat si ty nejhorší možné scénáře. Čeho tím ale dosáhneme? Čeho dosáhneme tím, že vše uvidíme jen a jen černě a vše pozitivní budeme ignorovat? Vůbec ničeho. Bát se totiž něčeho, co ještě ani nevzniklo, je přece tak trochu nesmysl, ne?

Je dobré také myslet na to, že vše, co se nám mihne hlavou si do života ať už vědome či nevědomě přivoláváme. A touhle informací byste měli začít. Přece si do života nebudete vědomě přitahovat negativní věci.

Volba je vždycky na vás. Rozhodnout se a začít myslet pozitivně můžete totiž kdykoliv. Samozřejmě to nebude snadné a přenastavit si v hlavě zažité rovnice nepůjde z minuty na minutu. Chce to trénink a čas, který se vám ale mnohonásobně vrátí.

Držte se proto následujících rad.

1. Vědomě od sebe odhánějte špatné myšlenky. Vždycky, když "to" na vás přijde, přehoďte si v hlavě vyhýbku a celou situaci si přehrajte s dobrým koncem.

2. Věřte, že vše dobře dopadne. Je to klišé ale funguje. Prostě nedovolte vaší hlavě aby produkovala tragické scénáře.

3. Pište si své sny a cíle. A pište je v přítomném čase. Podvědomě tak budete připouštět, že vše dobře dopadne.

4. Z chyb se učte. Samozřejmě, že se ocitnete v situacích, které nebudou podle vašich představ. Důležité ale je, brát je jako lekce a poučit se z nich.

5. Nesvalujte všechnu vinu na sebe. Jste ten typ, který si vše dost bere a vše, co se děje vidí, jako svoji chybu? Stop! To, že se na vás někdo neusměje nebo to, že měl dnes šéf špatnou náladu nemusí být ani zdaleka vaše vina. Takže klid!

Uvidíte, že jakmile přepnete z negativního do pozitivního modu, začnou se vám v životě dít samé hezké věci. Pozitivní myšlení totiž přitahuje pozitivní věci a události a vy si najednou budete připadat, jako Alenka v říši divů. Stačí jen chtít...