Reklama

Žijte levněji! Jak bez námahy snížit náklady?

Provoz domácnosti stojí majlant. Nájem, elektřina, plyn, voda,… a to jste ještě ani nebyla na velkém nákupu! Věděla jste, že někdy stačí jen malé změny, které vám pomohou ušetřit nemalou část nákladů na provoz domácnosti?
Reklama
9363

Vyměňte žárovky!

Pokud doma ještě máte některé klasické žárovky, které více topí, než svítí, vyhoďte je! Spotřebují hodně energie a za to vám ani pořádně neposvítí. Projděte dům či byt a všechny žárovky vyměňte za úsporné. Jasně, bude vás to stát nějakou tu investici, ale úsporné žárovky mají mnohem větší životnost a minimální spotřebu, takže se vám investice do nich vrátí velmi brzy.

Tip: Tam, kde potřebujete opravdu kvalitní světlo (koupelna, kuchyně, pracovna,…), dejte LED osvětlení. Je až desetkrát účinnější oproti klasickým žárovkám a má krásné jasné světlo. A na rozdíl od úsporných žárovek svítí naplno okamžitě.

Zkroťte účet za topení!

Pokud si doma topíte plynovým přímotopem, asi s tím nic nenaděláte. Ale pokud máte elektrické topení či plynový kotel, pořiďte si termostat. Nastavte si vytápění v domácnosti chytře – netopte, když jste v práci a mějte vyhřátou ložnici, když vstáváte!

Tip: Na conrad.cz najdete jak termostaty, tak programovatelné hlavice na topení, které vám umožní nastavit si v každé místnosti teplotu zvlášť. A najdete tam i takové vychytávky, které vám umožní teplotu v domácnosti sledovat a upravovat i přes aplikaci v mobilu! Hledejte „MAX!“.

Šetřete vodou

Pokud doma nemáte myčku a nádobí myjete pod tekoucí vodou, pravděpodobně máte mnohem vyšší spotřebu vody, než je nezbytně nutné. Stejně jako investice do LED žárovek, se vám investice do myčky nádobí brzy vrátí.

Na šetření vodou myslete třeba i při splachování – nastavte si menší a větší nádrž pro splachování – je totiž zbytečné vyplácat dvacet litrů vody, když jdete jen na malou, no ne?

Vařte si obědy doma

Jasně, když přijdete z práce, nechce se vám postavit se k plotně a vařit si oběd na druhý den. Zajít s kolegy do restaurace je přeci mnohem pohodlnější! Ale taky nesmírně nákladné!

Schválně – spočítejte si, kolik peněz měsíčně utratíte za obědy. Není to zbytečné? A přitom špagety s česnekem a bylinkami můžete mít uvařené za patnáct minut, zbyde vám na dva obědy a ušetříte hned dvě stovky.

Jaké triky používáte vy?

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama