Reklama

Zjistěte, co znamenají vaše sny: Poradíme vám, jak na to

Proč létáme, padáme, podvádíme...
Reklama
12417

1. Létání

Pohybovat se vzduchem volně jako ptáci – to bohužel dokážeme jenom v představách. Sen o létání znamená, že se cítíte osvobozené. Možná protože jste zrovna učinily nějaké větší rozhodnutí, ukončily spor nebo se znovu zamilovaly. Zrovna tak ale může symbolizovat přesný opak: touhu po překonání hranic nebo touhu uniknout z nepříjemné situace. V příštím létacím snu dávejte pozor, kde, jak a přes co letíte. Pomůže to při interpretaci - tu najdete i v knížkách, jako je např. Sny a jak jim rozumět.

2. Pád

Ááá! Najednou se vám zem rozevře pod nohama, spadnete z útesu nebo se propadáte tunelem, který nemá konce. Největší hrůza: přistání. Často se už při té představě s křikem probudíte. Tento obrázek se v našich spících hlavách spouští většinou ve stresových situacích. Například když v životě začínáte novou etapu, jejímž výsledkem si nejste jisté, nebo protože jste se musely vzdát nějakého plánu. Jde o ztrátu kontroly. Tip: přemýšlejte, jaký by byl nejhorší možný scénář. To většinou situaci zlehčí, protože tak hrozné to asi přece jenom nebude. 

3. Podvod 

Ačkoli svého drahého zbožňujete, zdálo se vám, že jste se vyspala s někým jiným. Kdo se ale vzbudí se špatným svědomím, může se uklidnit. Sen totiž neznamená, že ho milujete méně, že vás přitahuje někdo jiný nebo že váš sexuální život je na draka. Rozhodující je osoba, se kterou jste ve snu vlezly do postele. Protože vlastnosti, které zosobňuje, podle profesora Michaela Schredla postrádáte samy u sebe! Takže když si to ve snu rozdáte řekněme se svým šéfem, chtěly byste víc rozhodovací moci nebo odpovědnější úkoly. Zajímavé, co myslíte?

4. Sex s neznámým

Tohohle chlapa jste nikdy předtím neviděly, vlastně si jeho obličej ani nemůžete dobře vybavit – ale stejně se s ním ve snu vyspíte. Je to vzrušující, jaksi zakázané, ale příjemné. Význam? Pravděpodobně toužíte po něčem novém. To neznamená, že jste nymfomanka nebo že chcete bokovku. Tahle chuť na změnu se může týkat i přátelství nebo koníčků.

5. Expřítel

Dobré zprávy, dámy! Kdo po rozchodu sní o svém expříteli, má vysoké šance se přes něj brzo dostat. Snění nám totiž pomáhá zpracovávat a překonávat bolestné zkušenosti. I když už jste třeba nově (a šťastně) zadané, nemáte si s tím podle expertů dělat žádnou hlavu. Zřejmě si jen přejete, aby to s tím novým bylo tak skvělé jako s jeho předchůdcem – nebo ještě lepší! A pokud se vám o bývalém zdá, jste na nejlepší cestě si to lepší začít užívat s novým objevem.Takže těchto snů se po probuzení není třeba děsit.

6. Smrt milované osoby 

Už pouhá představa ztráty milovaného člověka vám vhání slzy do očí. Pokud se vám zdá o jejich úmrtí, ukazuje to, jak spojení s ním či s ní cítíte a že si život bez nich nedovedete představit. Právě proto se nám zdá v této souvislosti o těch nejbližších.
Tip: může vás uklidnit, když oné osobě řeknete, jak ji máte rády. 

7. Pronásledování 

Panicky lapáte po vzduchu, neustále se vyděšeně otáčíte přes rameno a bojíte se, že vám nohy brzo vypovědí službu. Sen o tom, jak vás někdo nebo něco pronásleduje, se podle profesora Schredla vyskytuje především tehdy, když se vyhýbáte nepříjemnému střetu nebo pocitu – místo abyste se s nimi popasovaly.

8. Oslepnout 

Zmateně šátráte kolem sebe, nevíte, kde jste. Bojíte se, že spadnete nebo že se na vás náhle něco vyřítí. Nemoci ve snu vidět může být pořádně hrůzostrašný zážitek. Často za tím vězí – většinou nepodložený – strach z prohry. Možná vás brzo čeká důležitá zkouška nebo nějaký závod?

9. Být nahá

Tak to přece ne! Vaše oblečení najednou zmizelo a vy stojíte úplně nahá uprostřed pěší zóny, na jevišti nebo před šéfem. Tato hodně nepříjemná představa může znamenat, že je pro vás aktuálně důležité, co si o vás myslí jiní lidé. V tom případě je dobré si opět uvědomit, že jste v pořádku takové, jaké jste! A že nejdůležitější je přijmout samu sebe.

10. Nepřipravená na zkoušku 

S vlhkými dlaněmi sedíte před zkouškovou komisí. Dostanete otázku a najednou vám dojde, že jste se vůbec nepřipravila a máte v hlavě zcela prázdno. Expert na výzkum snů prof. Schredl se domnívá, že se nacházíte v situaci, v níž od vás někdo něco očekává a vy máte strach říct Ne.

11. Neovladatelný automobil

Jedete autem a najednou nemůžete ani zatočit, ani zabrzdit. Hororový scénář se naštěstí v realitě téměř bez výjimky nevyskytuje. Když se vám o tom zdá, může to značit, že váš život je nyní jeden velký chaos a že se bojíte nad ním úplně ztratit kontrolu. Možná je za vámi rozchod nebo ztráta práce? Strkání hlavy do písku nepomáhá. Lepší je krizi začít vážně řešit. 

12. Ochrnutí

Nechápavě se snažíte zvednout ruce a nohy – nejde to. Chcete zavolat o pomoc, ale nevydáte ani hlásku. Pozadí: jste konfrontovány s problémem, k němuž nedokážete nalézt řešení, třeba s drásavou hádkou s nejlepší přítelkyní. Expert radí si o vašem problému promluvit s ostatními. Vždycky se dá něco dělat!

13. Labyrint 

Bloudíte uličkami, ale k cíli se prostě ne a ne dostat. Tento sen se dá přímo přenést do vašeho života. Vašemu štěstí stojí v cestě překážky – a klidně to můžete být vy samy. Takže je potřeba urovnat si myšlenky a dát vale všemu, co nehraje ve váš prospěch.

Proč si sny často nedokážeme zapamatovat?

Když spíme, náš mozek pracuje jinak než v bdělém stavu. Tělesná nehybnost ve spánku pomáhá zařadit si, ohodnotit a ukončit události dne. Když otevřete oči, mozek se přepne opět do bdělého režimu. Tento přechod ale může trvat podle hloubky spánku až patnáct minut. Mnoho lidí ztratí v této fázi většinu vzpomínek na předchozí sny. Což má veliký smysl! Kdybychom si totiž byli schopni zapamatovat sny stejně jako bdělé události, vedlo by to v naší hlavě k obrovskému chaosu. 

Tip: Veďte si snový deník. Ihned po probuzení si zapište všechno, na co si vzpomenete. Sny si brzy budete pamatovat lépe. Tak tedy sladké sny!

Přečtěte si také: Love: 3 důvody, proč je skvělé mít ve vztahu společné sny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama