9 VĚCÍ, KTERÉ VÁM NESMĚJÍ U VODY CHYBĚT

9 VĚCÍ, KTERÉ VÁM NESMĚJÍ U VODY CHYBĚT 9 VĚCÍ, KTERÉ VÁM NESMĚJÍ U VODY CHYBĚT Léto je konečně tady! S guru sportovní módy Romanem Blažkem jsme pro vás nachystali jednoduchého rádce, který poradí v devíti bodech, jaké věci by rozhodně neměly chybět ve vaší plážové tašce.
9 VĚCÍ, KTERÉ VÁM NESMĚJÍ U VODY CHYBĚT
{loadposition breadcrumb}

9 VĚCÍ, KTERÉ VÁM NESMĚJÍ U VODY CHYBĚT

Léto je konečně tady! S guru sportovní módy Romanem Blažkem jsme pro vás nachystali jednoduchého rádce, který poradí v devíti bodech, jaké věci by rozhodně neměly chybět ve vaší plážové tašce.

1. Plavky!

Nejdůležitější věcí, kterou byste si neměli zapomenout vzít s sebou k moři, jsou jednoznačně plavky – pokud se tedy nechystáte na nudapláž. Vybrat si můžete ze všemožných variant. Dvoudílné, jednodílné. Pánové pak klasické slipové či plavkové kraťasy.

2. Bez vrásek se slunečními brýlemi

Stejně jako chráníte před slunečními paprsky svoji pokožku, měli byste chránit i své oči. A to nejen z čistě zdravotních důvodů. Kůže kolem očí je totiž velmi citlivá, a tak by se vám mohly začít tvořit zbytečné předčasné vrásky. Dostatečnou ochranu poskytnou vašim očím brýle s označením UV 400.

3. Osuška pro maximální pohodlí

Lenošení u vody by mělo být především pohodlné, proto byste neměli podceňovat velikost a ani materiál. Přece jen nechcete mít ‚proleženiny‘. Potřebovat budete také i ručník, abyste se mohli po osvěžujícím svlažení osušit, a neměli tak ze své osušky žínku.

4. Neslaná voda

Slané vody si užijete až až, proto si s sebou do tašky vezměte jednu neperlivou, a především neslazenou vodu. Hydratovat musíte zvenčí, ale i zevnitř.

5. Chytat bronz bez spálení

Základem hezkého opálení jsou určitě opalovací prostředky. Je jedno, zda se bude jednat o olej, krém či mléko. Důležité naopak je, aby obsahovaly vyšší ochranný filtr proti UVA i UVB záření a byly voděodolné. Nepsaným pravidlem je, že čím tmavší pokožka, tím nižší faktor.

6. Proti úžehu

Vzít si s sebou pokrývku hlavy není vůbec na škodu, a to i za předpokladu, že běžně na své hlavě nic nenosíte. Účelem této pokrývky není dělat parádu, ale chránit se před úžehem, který vám dovolenou může když ne úplně zkazit, tak minimálně velmi nepříjemně narušit.

7. Money, money, money

Bez nich nejde nic. Mějte ale na paměti, že někteří lidé chodí na pláže za jiným účelem než vy. Řešit problém s ukradenými penězi (a nejen těmi) rozhodně nechce nikdo, natož o dovolené. Vezměte si proto s sebou jen tolik, kolik si myslíte, že utratíte. Neberte si ani žádné doklady. Na pár drobných vám postačí i malá peněženka.

8. Pohodlné oblečení

Na cestu z hotelu k moři si oblečte něco jednoduchého, příjemného, a především pohodlného. Něco, pod co si bez problémů můžete obléct plavky a kde nebude vidět, když je mít nebudete. A hlavně něco, co ze sebe rychle a snadno svléknete. Hodit se vám bude i na procházku po pláži či k zakrytí před sluníčkem.

9. Zabavit se

U vody není jiné zábavy než té, kterou si sami vymyslíte. Takže pokud se nechcete unudit, vezměte si s sebou knížku, kterou máte rozečtenou třeba už pár let, karty nebo pilujte řeč dané země.

Pro letní inspiraci navštivte streetový shop na www.snowboards.cz

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan
Fotogalerie: Módní trendy na léto