Zlín v rytmu filmů

Zlín v rytmu filmů Zlín v rytmu filmů

Jednou za rok se Zlín mění v české Cannes. Nabízí ale mnohem víc!


Zlín, festival, film, hvězdy, program, zábava, slavní, promítání
Fotogalerie:
{loadposition breadcrumb}

Zlín v rytmu filmů

Jednou za rok se Zlín mění v české Cannes. Nabízí ale mnohem víc!


Kamera jede! Už téměř půl století se Zlín mění v centrum filmů pro děti a mládež. Kdo by ale čekal promítání večerníčků, je na omylu! Do Zlína se během festivalu sjíždějí české i zahraniční filmové hvězdy. Přes den můžete zhlédnout některý ze soutěžních filmů nebo se zúčastnit některé z lákavých doprovodných akcí jako třeba koňských dostihů, architektonických hrátek se stavebnicí Lego nebo zábavného dne s Českou televizí. Po setmění se můžete dosyta vyřádit na koncertě či zavítat na večírek na některou z hotelových teras. Všechny informace o filmech a doprovodných akcích najdete na oficiálních festivalových stránkách www.zlinfest.cz, kde se můžete i akreditovat na filmové projekce a další akce.

Boty, boty, botičky

Na spojení Zlína s obuvnickou minulostí narazíte na každém kroku. Typické Baťovy cihlové stavby uvidíte z vyhlídky na střeše Krajského úřadu – budovy, která bývala srdcem Baťových závodů. Tady si také můžete prohlédnout světový unikát – pojízdnou pracovnu. Tu nechal postavit Jan Antonín Baťa prý proto, aby mohl pohodlně sjet do každého patra v budově a mít podřízené pod dohledem. Spíš jí ale chtěl ohromovat obchodní partnery. Ujít si nenechejte ani návštěvu Obuvnického muzea. Je jediné v Evropě a uvidíte zde třeba australské opánky z ženských vlasů používané při krvavých rituálech, střevíčky harémových žen, 42 centimetrů dlouhé farmářky vyrobené pro hvězdu NBA Shaquila O´Neila a jiné skvosty. Muzeum také vykupuje historické boty. Nemáte doma nějaké?

www.muzeum-zlin.cz

A co dál? Unaveni městským ruchem vyrazte na plavbu lodí. Trasu i zaměření plavby si vyberete a www.hamboat.cz. Báječný relax je také návštěva zámku a ZOO Lešná, které najdete 3 km za Zlínem. A pokud vám vyhládne, zajděte si na moravské speciality do Koliby u Černého medvěda.

Pozn. redakčně kráceno

Zpět na článek: Zlín v rytmu filmů
Zpět na článek: Zlín v rytmu filmů
Zpět na článek: Zlín v rytmu filmů
Zpět na článek: Zlín v rytmu filmů
sledujte nás na instagramu