Nesmrtelná Marilyn Monroe na Pražském hradě!

Nesmrtelná Marilyn Monroe na Pražském hradě! Nesmrtelná Marilyn Monroe na Pražském hradě! Milujete stejně jako my vše, co se týká kultovní a sexy filmové ikony Marilyn Monroe? Pak máte o důvod víc vyrazit na Pražský hrad!
Nesmrtelná Marilyn Monroe na Pražském hradě!
{loadposition breadcrumb}

Nesmrtelná Marilyn Monroe na Pražském hradě!

Milujete stejně jako my vše, co se týká kultovní a sexy filmové ikony Marilyn Monroe? Pak máte o důvod víc vyrazit na Pražský hrad!

Všichni čeští fanoušci této blonďaté sexy divy mohou jásat. Jedinečná expozice nazvaná jednoduše Marilyn od 30. května do 20. září zaplní reprezentativní prostory Jízdárny Pražského hradu. Výstava uspořádaná společností Armentano ve spolupráci se Správou Pražského hradu a Museo Salvatore Ferragamo představuje módní ikonu a kulturní fenomén Marilyn Monroe prostřednictvím všech dostupných materiálů, z nichž mnohé jsou veřejnosti zpřístupněny vůbec poprvé.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejucelenější kolekci kostýmů a bot z filmů i z osobního života božské Marilyn, sestavenou ze sbírek soukromých sběratelů z celého světa, známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů, jež jí přinesly věhlas.

Výstavu doplní díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy a pocházející z různých období – od klasiky až po současnost –, která v daném kontextu působí jako předlohy pro nejslavnější pózy Marilyn Monroe. Zastoupeni budou například Antonio Canova, Yves Klein nebo Andy Warhol. Unikátní expozice tak mimořádně atraktivním způsobem propojí módu, sofistikované umění a fenomén ženské krásy jako věčné inspirace.
Marilyn, 30. 5.–20. 9. 2013, Jízdárna Pražského hradu
Vstupné: základní – 240 Kč, snížené – 120 Kč
Oficiální weby akce: www.marilynprague.cz www.marilynprague.com

Související články:

Barevné pramínky do vlasů à la Katy Perry
4 způsoby, jak nosit culík
7 pravidel: Jak se naladit na dokonalý sex?