Christina Aguilera: „Klidně se svléknu před kamerou“

Christina Aguilera: „Klidně se svléknu před kamerou“ Christina Aguilera: „Klidně se svléknu před kamerou“

Jako zpěvačka dobyla Christina Aguilera svět. Nyní se rozhodla zkusit své štěstí coby herečka ve filmu Varieté.


Christina Aguilera, zpěvačka, herečka, Varieté, Cher, hraní, baví, experimenty
{loadposition breadcrumb}

Christina Aguilera: „Klidně se svléknu před kamerou“

Jako zpěvačka dobyla Christina Aguilera svět. Nyní se rozhodla zkusit své štěstí coby herečka ve filmu Varieté.


Kdysi jste řekla, že filmová kamera pro vás má sexuální kouzlo. Jak jste to myslela?

Asi je to nepřenosná zkušenost, ale já kameru vnímám jako milence. Sleduje mě, sleduje každý můj pohyb, čeká, co předvedu, čím si ji získám. Doslova hltá každý centimetr mého těla, a tím ve mně probouzí neskutečnou ochotu se před ní doslova a do písmene svléknout, odhalit se, abych ji svedla.

Takže svléknout se před kamerou by pro vás nebyl vůbec žádný problém?

Asi ne. Nakonec sexuálno a erotično je nedílnou součástí hudební branže, marketingu. Pracovala s ním Madonna, využívá ho i Lady Gaga a já v určité míře taky. Samozřejmě bez talentu by toto všechno bylo k ničemu, protože prsy a nahotou nic nezazpíváte. (smích)

Hodně zpěvaček už zkoušelo uspět u filmu, ale povedlo se to jen málokteré. Nebojíte se, že skončíte...

...myslíte jako Madonna nebo Whitney Houston? No, mám samozřejmě strach, nechtěla bych, aby se mi všichni vysmívali jako jim – a při vší úctě k jejich pěveckému umění, herečky skutečně nejsou dobré. Ale také tu jsou pozitivní vzory jako třeba Cher a Barbra Streisand.

Přistupovala jste k herectví jako k zábavě?

Je vidět, že mě ani trochu neznáte. Nic nedělám na půl plynu, všemu se věnuji na dvě stě procent. Takže půl roku natáčení jsem chodila na hodiny herectví a tance, protože v tom filmu se tančí opravdu hodně.

Proč jste si vybrala pro svůj první film zrovna Varieté? Svým námětem tak trochu připomíná slavný propadák Showgirls...

V Showgirls byla k vidění spousta nahých krásných holek a zajímavé taneční scény, takže až tak marný film to nebyl. Ale vážně – dostala jsem předtím už několik scénářů, ale převážně šlo o teenagerovské komedie a do těch se mi nechtělo. Jednak už nejsem teenager, jednak mi jejich příběh nebyl blízký. Varieté mě oslovilo tím, že se odehrává v prostředí showbyznysu, které znám.

Máte se svou postavou něco společného?

Její svobodomyslnost a odvahu jít si za svým snem. Ali zpočátku žije v Iowě, pracuje jako servírka, ale sní o tom, že se jednoho dne stane zpěvačkou. A když zemře její babička, která byla předtím jediným, co ji k Iowě poutalo, vydá se do Los Angeles a začne pracovat na tom, aby se zpěvačkou stala, což se jí nakonec podaří.

Prostě klasický příklad amerického snu?

Ano. Zní to jako klišé, ale ono to přesně takhle funguje. Já jsem toho zářným příkladem. Pokud něco skutečně umíte, dřív nebo později dostanete šanci ukázat, co ve vás je, a je jen na vás, jestli uspějete. Na Americe se mi líbí právě to, že tohle je tu možné. Jistě, jsou slavní, za jejichž slávou jsou miliony producentských peněz, ale vyvažují je stovky těch, kteří jsou slavní proto, že umějí.

Pozn. redakčně kráceno


sledujte nás na instagramu