Pleťová maska doma a rychle

Pleťová maska doma a rychle Pleťová maska doma a rychle

Namíchejte elixír z domácích ingrediencí a pečujte o sebe jako v luxusním salonu nejdražší kosmetikou.

pleťová maska, tipy, med, aloe vera, suchá, mastná, doma, ingredience, bylinky
{loadposition breadcrumb}

Pleťová maska doma a rychle

Namíchejte elixír z domácích ingrediencí a pečujte o sebe jako v luxusním salonu nejdražší kosmetikou.

Suchá, mastná, problematická, citlivá! Určitě jste v našem výčtu našla i vlastnosti své pleti. Otevřete spíž, ledničku i kuchyňské zásuvky a připravte si potřebné přísady k našim receptům na domácí krášlicí masky. Na mastnou a aknózní pleť bude fungovat vlastnoručně vyrobené ‚bahno', suché zase prospěje glycerin, med i olej. A citlivá pookřeje pod ženšenem či zeleným čajem.

Banánová maska pro mastnou pleť – zklidňuje a dodá pokožce neuvěřitelnou jemnost a hebkost. Použijte co možná nejzralejší banány, šup s nimi do misky. Přidejte lžíci medu a kapku šťávy z citronu či pomeranče. Vše rozmačkejte a smíchejte do hladké kašičky, tu naneste na tvář.

Mléčná maska s aloí vera pro suchou pokožku – lžička sušeného mléka, lžička medu, lžíce aloe vera gelu a 2 kapky esenciálního oleje postačí. Důkladně vše promíchejte, naneste a za deset minut smyjte teplou vodou. Zbude dost i na kamarádku. Do receptu můžete přidat navíc drcené mandle.

Maska se zeleným jílem proti akné – jemně čistí a ošetřuje. Jíl koupíte v obchodech se zdravou výživou nebo se po něm ptejte v lékárně. Naberete lžíci sypkého jílu, přisypete další lžíci podrcených meruňkových jader nebo meruňkového oleje a kápnete 3 kapky esenciálního oleje, nejlépe z růžové palmy (botanicky se jmenuje tato rostlina daleko vtipněji, a to vousatka Martinova). Smíchejte ingredience dohromady, přidejte trošku teplé vody, až získáte roztíratelnou pastu. Naneste ji špachtlí na obličej a vyhněte se oblasti kolem očí. Po patnácti minutách vše důkladně opláchněte.