5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě 5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě Zima není pouze obdobím sněhových radovánek, ale také časem, kdy je vhodné více pečovat o pokožku. Vítr, mráz a sníh totiž nejsou pro naši pleť zrovna tím nejlepším společníkem. Přinášíme vám 5 beauty tipů, díky kterým budete mít pokožku v zimě ještě krásnější.
5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě
{loadposition breadcrumb}

5 tipů, jak pečovat o pokožku v zimě

Zima není pouze obdobím sněhových radovánek, ale také časem, kdy je vhodné více pečovat o pokožku. Vítr, mráz a sníh totiž nejsou pro naši pleť zrovna tím nejlepším společníkem. Přinášíme vám 5 beauty tipů, díky kterým budete mít pokožku v zimě ještě krásnější.

1. Kdo maže, ten jede
Pravidlem číslo jedna by měla být důkladná hydratace, protože v zimě je ve vzduchu minimální vlhkost, takže pleť je suchá, podrážděná a nepříjemně napnutá. Mějte proto vždy při sobě dobrý hydratační krém. „Skvělé jsou také speciální promašťovací krémy. Ty používejte také na ruce. V zimě rozhodně dejte přednost hutnějším krémům, i pokud máte mastnější pokožku. Lehké krémy si ponechte na jaro a léto,“ říká Iveta Slavíková z Krasa.cz.
2. Pozor na alkohol
V mrazu si alkohol nechte raději do svařáku než na pleť, protože odličovací vody, které alkohol obsahují, zbytečně kůži vysušují a dráždí. Sáhněte spíše po jemné micelární vodě. Ta je především v zimním počasí pro pokožku hotovým balzámem. Při mytí tváře nepoužívejte horkou vodu. 
3. Ruce trpí nejvíce
Kromě pokožky na tváři pečujte v zimě také více o své ruce, kde je kůže velmi jemná a citlivá. Naprostou samozřejmostí by měly být kvalitní rukavice. Večer si pak udělejte olejový zábal, který krásně obnoví pokožku na rukách. Stačí smíchat trochu medu s olivovým olejem nebo rozehřátým kokosovým olejem a jemně vmasírovat do pokožky. Na ruce si pak dejte kosmetické rukavice (pokud je nemáte, můžete si ruce zabalit do mikrotenových sáčků a froté ručníků). Směs nechte půl hodiny působit.
4. Chraňte se
„I v zimě byste se měli chránit před slunečním zářením. Je pravda, že opalovací krémy můžete nechat schované, ale pleťový krém, který obsahuje ochranný UV faktor, by měl být samozřejmostí, protože 80 % UVA i UVB záření pronikne i skrz mraky v mrazivých šedých dnech, kdy zapomínáte, že nějaké slunce existuje,“ dodává Iveta Slavíková.
5. Dejte horkým koupelím sbohem
Pokud jste milovníci dlouhých koupelí v horké vodě, tak byste měli zbystřit, protože ty jsou v mrazivém počasí velmi nevhodné. Teplá voda smývá ochranný film pleti, otevírá póry a pokožka jak pak citlivější na chladné počasí. Lepší je krátké sprchování vlažnou vodou.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
Katy Perry randí z Niallem z One Direction?