New York: nákupní horečka, která vás nezruinuje

New York: nákupní horečka, která vás nezruinuje New York: nákupní horečka, která vás nezruinuje Muzikál na Broadwayi, Empire State Building, slavná burza na Wall Street, ale také elektronika nebo oblečení světoznámých značek doslova za pár dolarů. To všechno je New York – nejlidnatější město Spojených států, metropole zábavy, umění, módy a reklamy.
New York: nákupní horečka, která vás nezruinuje
{loadposition breadcrumb}

New York: nákupní horečka, která vás nezruinuje

Muzikál na Broadwayi, Empire State Building, slavná burza na Wall Street, ale také elektronika nebo oblečení světoznámých značek doslova za pár dolarů. To všechno je New York – nejlidnatější město Spojených států, metropole zábavy, umění, módy a reklamy.

Když se řekně New York, vybaví se vám jistě socha Svobody. Toto město, které nikdy nespí, má ale i jiná lákadla, než mrakodrapy a divadla. New York je totiž především Mekkou nákupů a neobejít tu pár obchodů by znamenalo připravit se o zajímavý zážitek. A navíc můžete i dost ušetřit – značková trička a košile někde seženete za deset dolarů, za džíny ve slevě si připlatíte dalších pět. Pořád vás ale vyjdou až o dvě třetiny levněji než v České republice.

Kam za nákupy vyrazit?

Na 22 Cortlandt Street na jižním cípu Manhattanu se nachází obchod 21 Century. Jde o velký outlet módního značkového oblečení, kde se lidé probírají mořem oděvů, bot a doplňků se slevami až 70 procent. Přitom se nejedná o žádné loňské a předloňské kolekce, ale o úplné novinky.
Na Herald Square na Broadwayi mezi 34. a 35. ulicí se nachází Macy’s, nejznámější a největší obchodní dům v New Yorku. V jedenácti patrech a mezipatrech najdete vše od nádobí přes kosmetiku a oblečení až k botám. Po předložení cestovního pasu vám tam navíc zdarma vyřídí kartičku na jedenáctiprocentní slevu.
Za návštěvu stojí i obchod DSW v jižní části Union Square na rohu 14. ulice a University Place. Najdete v něm největší výběr bot všech stylů a značek za neuvěřitelně nízké ceny. Výhodný nákup je typický pro většinu obchodů. Až osmdesátiprocentní slevy mají třeba v Daffy na Times Square, kolem šedesáti procent vám zase sleví v obchodě T. J. Maxx na rohu Avenue of Americas a 19. ulice.
Výhodně nakoupit se dá v New Yorku nejen oblečení, ale i elektronika. Na spojnici 9.th Avenue a 34. ulice se nachází asi největší a nejlépe zásobený obchod na světě s foťáky, audiotechnikou, počítači a podobnými věcmi B & H. Jeho majiteli a zaměstnanci jsou Židé a kromě oblečení a tradičních pejzů je proto třeba počítat s tím, že mají zavřeno od pátečního odpoledne až do neděle.¨

A jak se do New Yorku dostat?

Od listopadu 2008 neplatí pro Českou republiku vízová povinnost. Stačí vlastnit biometrický pas a vyplnit po internetu formulář v elektronickém systému ESTA.
Cena zpáteční letenky se podle největšího tuzemského prodejce letenek, společnosti STUDENT AGENCY, pohybuje kolem 13 000 korun v závislosti na termínu. Letět do New Yorku můžete z Prahy, Vídně, Frankfurtu nebo Mnichova.
Pokud patříte k těm, kteří si neradi zařizují ubytování sami, můžete využít již předem připraveného balíčku. Za orientační cenu 19 990 korun (skutečná cena se odvíjí od počtu míst v letadle a termín pobytu) nyní například STUDENT AGENCY nabízí pobyt v New Yorku s názvem I love shopping in New York.
V ceně je zpáteční letenka s odletem z Vídně, Prahy nebo Mnichova, ubytování na 4 noci ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji dvacet minut od centra a pojištění léčebných výloh. Pobyt si můžete libovolně zkrátit či prodloužit.


Související články:

Barevné pramínky do vlasů à la Katy Perry
Zlatá horečka ve vašem šatníku!
Rozjeď to na Fiveriders