Ajurvéda: najděte svoji ztracenou rovnováhu

Ajurvéda: najděte svoji ztracenou rovnováhu Ajurvéda: najděte svoji ztracenou rovnováhu Vaše rovnováha ovlivňuje zdraví, psychickou kondici, vzhled, kvalitu a délku života. A právě na jejím hledání a následném posilování stojí starý léčebný systém, který si za 5000 let své existence vydobyl své místo i v medicíně moderního světa.
Ajurvéda: najděte svoji ztracenou rovnováhu
{loadposition breadcrumb}

Ajurvéda: najděte svoji ztracenou rovnováhu

Vaše rovnováha ovlivňuje zdraví, psychickou kondici, vzhled, kvalitu a délku života. A právě na jejím hledání a následném posilování stojí starý léčebný systém, který si za 5000 let své existence vydobyl své místo i v medicíně moderního světa.

O ajurvédě se mluví jako o matce medicíny. Ajurvéda rozlišuje tři typy, tak zvané tři dóši – kaphu, vátu a pittu. V každém člověku jsou zastoupeny všechny, avšak jedna je vždy dominantní, druhá silnější a poslední jen doplňková. Dóši potom tvoří energetický vzorec člověka.
Zdraví a celkově pozitivní stav může nastat pouze za předpokladu, že je tělesná konstituce udržena tak, jak byla nastavena při našem narození. Existuje ale spousta okolních vlivů – od stresu až třeba ke způsobu stravování –, které rovnováhu narušují. Jakýkoli odklon od této předurčené konstituce člověka se projeví ve formě zdravotního problému.
Princip udržení rovnováhy je sumářem unikátních systémů výživy, cvičení, bylinné terapie, relaxace, meditace, pročišťování organismu, aromaterapie a masáží. Zatímco klasická medicína potlačuje a léčí příznaky nemocí, ajurvéda hledá jejich příčinu. Ajurvéda nestojí proti západní medicíně a lze ji s ní i velmi účinně kombinovat. U chronických stavů, tam kde už klasická medicína není úspěšná, však dosahuje ajurvéda výborných výsledků.

A kam se vydat, pokud chcete svoji ztracenou rovnováhu opět nalézt? Máme pro vás tip. Ajurvéda v Planet Zen je praktikována týmem expertů pod vedením pana Jamese Rockyho, který pochází z jihoindické Kéraly. Součástí programu je konzultace a tzv. pulzová diagnóza (vedená panem Jamesem Rockym), snídaňový rituál individuálně sestavený a respektující přirozenou energii klientů, jóga & meditace a samozřejmě individuálně sestavený plán léčebných terapií a masáží. Na závěr klienti obdrží individuálně sestavený program s doporučením optimálního stravovacího a denního životního režimu.

Planet Zen je luxusní wellness studio specializované na autentické asijské masáže a procedury. Své služby poskytuje již od roku 2006 a patří mezi přední wellness studia u nás. Planet Zen poskytuje relaxační, ozdravné a omlazující procedury prostřednictvím týmu certifikovaných terapeutů z Thajska, Bali, Jávy, Šrí Lanky a Indie.

Související články:

Muzikál Pomáda slaví 40. narozeniny!
Nejlepší beauty tipy všech dob
Vyzkoušejte: matující laky na nehty
sledujte nás na instagramu