Katherine Heigl: „Umlčet se rozhodně nenechám“

Katherine Heigl: „Umlčet se rozhodně nenechám“ Katherine Heigl: „Umlčet se rozhodně nenechám“

Proslavila se jako lékařka Izzie ze seriálu Chirurgové, ale známou hvězdu z Katherine Heigl udělaly až komedie jako Zbouchnutá nebo 27 šatů


Katherine Heigl, rozhovor, dítě, kariéra, herečka, snít, role, starost
{loadposition breadcrumb}

Katherine Heigl: „Umlčet se rozhodně nenechám“

Proslavila se jako lékařka Izzie ze seriálu Chirurgové, ale známou hvězdu z Katherine Heigl udělaly až komedie jako Zbouchnutá nebo 27 šatů


Co vám nejvíc vadí na tom, co se o vás píše?

Už jsem si na všechny ty nesmysly o rozchodech, známostech, alkoholismu a tak podobně zvykla, ale nedávno jsem četla nějaký článek, kde jsem byla kritizována za některé své názory. Nenaštval mě fakt, že se někomu nemusí líbit, co si myslím, nakonec nikdy jsem netvrdila, že to, co si myslím, musí být jediné správné, mám přece nárok na omyl. Vadilo mi, že se tam psalo, že jako hollywoodská herečka nemám na vlastní názor vůbec žádné právo. Což se tedy hrozně pletou, protože já prostě nikdy nebudu jako nějaká hloupá ovce bez názoru.

Ten dotyčný asi narážel na vaše názory na ženská práva, ne?

To bezpochyby. Nejsem žádná horlivá palička podprsenek, naopak jsem ráda, když působím žensky, ale je prostě fakt, že některá práva jsou ženám stále upírána, že nejsou vždy vnímány rovnoprávně s muži, a to se musí změnit.

Váš nejnovější film Slečna nebezpečná je další kriminální komedií. Co zbraně a akční scény, nevadí vám?

Vůbec ne, protože jak je to všechno kašírované, tak je to vlastně neuvěřitelná zábava a takové dětské hraní si na zloděje a policajty. (smích) A akční scény jsou hrozně fajn, protože se na ně člověk musí fyzicky připravit, a to vás chtě nechtě donutí dostat se tvrdou dřinou do dobré kondičky. Ale jinak je fakt, že opravdové zbraně ráda nemám.

Ve filmu jste za brunetku, proč?

Ladilo to víc k postavě, kterou hraji. Jako blondýně by jí podle mě spoustu věcí diváci nevěřili. Ale kdybyste věděli, jakou bouři to mé obarvení strhlo mezi mými fanoušky. Dostávala jsem denně stovky e-mailů a dopisů, že takhle mi to nesluší. Tak jsem se po natáčení zase vrátila k blond, i když jsem chvíli přemýšlela, že brunetou zůstanu. Nevěřili byste, že vás s tmavými vlasy najednou lidé začnou víc poslouchat. Jako kdyby blondýna byla automaticky blbka.

Co máte na svém nočním stolku?

Vodu, kdybych měla v noci žízeň. Baterku, kdyby přestala jít elektřina. Balzám na rty. Jo a špunty do uší – to je zvyk ještě z dob, kdy jsem měla šest psů a nemohla jsem kvůli jejich nočnímu štěkání a vytí usnout.

Pozn. redakčně kráceno