Zatočte se stresem

Zatočte se stresem Zatočte se stresem

A spravte si náladu, ať se můžete na svět zase usmívat.

nálada, odpočinek, stres, relax, masáž, dech, vana, úsměv
{loadposition breadcrumb}

Zatočte se stresem

A spravte si náladu, ať se můžete na svět zase usmívat.

Vymezte si čas sama na sebe! Stačí jen pár minut denně. Povinnosti vám stejně neutečou, nikdo je za vás neudělá a když budete v pohodě, nakonec vše zvládnete udělat snadno a rychle. Chcete-li, aby vám bylo lépe na těle i na duši, pusťte se do následujícího:

Meditujte: aneb dopřejte vaší mysli zasloužený klid! Sedněte si doprostřed pokoje, pusťte si relaxační hudbu a zhluboka dýchejte. Myšlenky zažeňte do kouta a vnímejte jen božské ticho a svůj dech.

Vyfoťte se: představte si moment, kdy pro vás denní realita přestala existovat. Bylo to na dovolené nebo v přírodě? Zhmotněte tuto představu a vyfoťte se v momentě, kdy se cítíte odpočinutá a vnitřně spokojená. Pomůže i obrázek místa, kam ve svých myšlenkách či snech často bloudíte. Schovejte si jej do peněženky a uprostřed hektického dne se na něj podívejte a vzpomínejte.

Zastavte čas: zkuste se občas zastavit a pozorovat dění kolem sebe, prohlížejte si okolí ve zpomaleném módu. Vnímavost vůči tomu, co se kolem vás dnes a denně odehrává dělá život mnohem bohatší a smysluplnější.

Mazlete se: láska je neuvěřitelná čarodějka a pod její nadvládou se i zdánlivě složité věci rozplývají v nedohlednu, stačí jen pouhé pohlazení či náruč blízké osoby a bude vám hned mnohonásobně lépe.

Buďte pozitivní: třicet sekund v průměru stačí, abyste se „hodila do klidu". Představte si situaci, při které jste se od plic a upřímně zasmála, udělejte si radost drobným dárkem a spojte si jej s příjemnou chvilkou, vezměte na dlouhou procházkou svého čtyřnohého mazlíčka a potom si naplňte horkou vanu až po okraj bublinami. Stres se ve vodě dobře rozpouští.