Mýty v péči o pleť

Mýty v péči o pleť Mýty v péči o pleť

Zjistěte, co je pravda a co ne.

péče, pleť, vstřebat, kosmetika, přípravky, hydratovat, voda
{loadposition breadcrumb}

Mýty v péči o pleť

Zjistěte, co je pravda a co ne.

3 litry vody denně = krásně hladká pleť

NE!

Myslíte si, že čím víc vody vypijete, tím lépe? Jediné, čeho dosáhnete, pokud nejste zvyklá hodně pít, je, že se budete cítit oteklá a s těžkým žaludkem. Důležité je, kolik vláhy dokáže vaše pleť vstřebat a využít. Pijte, jak jste zvyklá. Pamatujte i na to, že tekutiny získáte také ze šťavnatého ovoce a zeleniny, proto je dobré je konzumovat pravidelně i mezi hlavními jídly. Do svého pitného režimu však rozhodně nepočítejte kávu a černý čaj, obojí odvodňuje.

Hydratovat mastnou pleť?

ANO

Myslíte si, že mastná pleť nepotřebuje být vláčná a dostatečně hydratovaná na rozdíl od suché? Hloupost! Když chcete omezit kožní maz a zároveň mít pokožku dostatečně hydratovanou, vybírejte lehčí krémy a pleťové masky. Na rozdíl od těch hutných neobsahují oleje a snadno se roztírají. Vaše pleť musí dýchat.

Jsem mladá, má pleť příliš péči nepotřebuje

NE!

Ať je vám osmnáct, nebo třicet, pokožka se vám odmění za to, co dostane. Pokud tedy nepoužíváte žádné kosmetické přípravky, zakládáte si na předčasné stárnutí pleti i vrásky. Nemusíte si nutně kupovat ty nejdražší na trhu, ale zaměřte se nejlépe na přírodní a bio verze. Ty pokožku krásně zvláční, osvěží, a vy budete mít o vrásky ze starostí o pleť méně.

Chodit občas spát s make-upem nevadí

NE!

Všechno špatně. Zbytky vašeho make-upu, který správně neodlíčíte, se usadí v pleti a začnou konat neplechu. Vy se to ráno sice pokusíte napravit, ale to už je pro vaši pokožku pozdě. Ta přes noc vstřebala, co se dalo. Navíc citlivější povahy si tímto činem mohou vysloužit nepěknou vyrážku či svědivé podráždění. Pokožka však současně dostane zabrat i zevnitř. A to ani nemluvíme o tom, jak vás musejí pěkně pálit oči, když si zapomenete večer odlíčit řasenku a stíny...

Přála byste si hýčkat svou pleť svěží přírodní kosmetikou? Můžete ji vyhrát, když správně odpovíte na otázku v rámci Velké letní soutěže s JOYonline.cz na stránkách beauty.joyonline.cz

sledujte nás na instagramu