Cviky pro pevný zadeček

Cviky pro pevný zadeček Cviky pro pevný zadeček

Do posilovny nemusíte, zacvičte si doma s malými činkami.

Cviky pro pevný zadeček
{loadposition breadcrumb}

Cviky pro pevný zadeček

Do posilovny nemusíte, zacvičte si doma s malými činkami.

Střídavé výpady – rozkročte se na šířku ramen a špičky nasměrujte dopředu. Položte ruce na boky pro větší rovnováhu, uchopte kilové nebo dvoukilové činky a pomalu a střídavě vykračujte nohama do podřepu s pravým úhlem v koleni a zase se vracejte tahem nazpět. Koleno by mělo být ve svislé přímé poloze k patě. Na pohybech si dejte záležet. Díky nim se vám krásně vyrýsují ladné tvary.

lunges_X

Hluboké dřepy – postoj na šířku ramen, ruce natáhněte před sebe – rovnoběžně s podlahou. Trup mírně předkloňte, ale nehrbte se. Pomalu začněte klesat v kolenou dolů až do pozice, kdy budete mít přední stranu stehen ve vodorovné poloze. Chvíli takto vydržte a zase se zlehka a plynule zvedejte.

squats_X

Výpady na bok – zaujměte stejný základní postoj jako u předešlých cviků a plynule přeneste váhu na levou nohu. Měkce přistaňte na bříšku chodidla, boky zlehka tlačte směrem k podlaze. Myslete na rovná záda. Poté se pomalinku vracejte do výchozí pozice a pokračujte druhou nohou. Tento cvik je vhodný také k protažení.

mv-alter-side-lunge

Ramenní most – lehněte si na podlahu, pokrčte kolena, nohy rozkročte na šířku ramen a zvedněte svou spodní část těla tak, aby se země dotýkaly jen lopatky, ruce položte podél těla. Začněte pomalými plynulými tahy zvedat zadeček od země směrem ke stropu. Navrchu jej zatněte, povolte a zase klesejte dolů.

shBridge_X

Nemáte pevnou vůli a potřebujete vedení? Pak si zkuste s JOYonline.cz zasoutěžit o vouchery na speciální typ cvičení pilates s novými přístroji reformers, a to na stránkách beauty.joyonline.cz.