Jak pít víno

Jak pít víno Jak pít víno

A vypadat přitom jako znalec

Jak pít víno
{loadposition breadcrumb}

Jak pít víno

A vypadat přitom jako znalec

Češi sice milují pivo, ale nezříkají se ani vína. O tom, že jeho rozumné pití má své zdravotní benefity není pochyb. Jak se které pije ovšem ví málokdo. Také jste se setkala s tím, že červené se má pít při pokojové teplotě středověkého hradu? Co dělat, když je v pokoji krásných třicet stupňů? Poradíme vám, jak které vychladit, abyste na letní party servírovala vše přesně tak, jak se má a mohla si s přáteli vychutnat lahodný doušek dobrého vína, jak se má.

1. SPRÁVNÁ TEPLOTA

Názory odborníků se liší, ale neuděláte chybu, když se budete držet jednoduchého pravidla. Bílé dejte do lednice alespoň na jednu hodinu než ho budete chtít otevřít. Červené vychlaďte také, ale třicet minut předem ho nechte vydechnout. Ideálně jej vyndejte z vinotéky a v dekantéru či skleněné karafě chvíli vyvětrejte. To se dělá i proto, aby se usadily i případné sedimenty.

2.KOREK

Láhev otvírejte speciálním otvírákem tak, aby se vám korková zátka do něj nerozdrolila. Není většího faux pas než podávat sklenice hostům, ve kterých něco plave.

3. OČICHEJTE JI

Ano, zní to divně, ale podle "nosa poznáš kosa" i sirnou láhev. Víno musí vonět.

4. OCHUTNEJTE

Nalijte trochu do sklenice, zakružte s ní a plným douškem se napijte. Poválejte na jazyku...dobré? Pak bude dost dobré i pro ostatní. Jestli ne, použijte ho na vaření.

5. NA STOLE

Bílé usaďte do kyblíku s ledem. Červené postavte jen tak. A zakryjte hrdlo látkovým ubrouskem. Pamatujte, že dolévá hostitelka či hostitel a sklenice se nikdy neplní až po okraj.

Potřebujete uskladnit svůj vinný archiv a nemáte kam? Zkuste své štěstí v soutěži s JOYonline.cz na stránkách beauty.joyonline.cz a hrajte o tři vinotéky značky Baumatic BW 18B.

sledujte nás na instagramu