Opalujte se správně!

Opalujte se správně! Opalujte se správně!

Sluneční paprsky jsou prospěšné - ale jen do určité míry.

Opalujte se správně!
{loadposition breadcrumb}

Sluneční paprsky jsou prospěšné - ale jen do určité míry.

Výrazně ovlivňují naši náladu, posilují imunitní systém, urychlují látkovou výměnu a tvorbu vitaminu B. Současně však můžou neblaze ovlivnit zdraví pokožky. Péče o ni je tedy při opalování nezbytná. Jak na to?

1. První slunění by se mělo uskutečnit mezi 8. a 10. hodinou dopolední, odpoledne pak mezi 17. až 20. hodinou. Slunce v tuto dobu není příliš ostré, ale je dostatečně silné, abyste se stihly předpřipravit na opalování ‚naostro'.

2. Opakované nanášení opalovacího krému je nutností! Pokud vás nebaví se jen povalovat na dece, snadno se opálíte i při plavání. Stále však mějte na mysli, že po každém namočení je třeba nanést další vrstvu krému. Jedině tak budete dostatečně chráněni před ultrafialovým zářením.

3. Tónování vaší pokožky by mělo být postupné. Nesnažte se vše nahnat za jeden jediný den. Majitelky světlé kůže by během své opalovací ‚premiéry' neměly na ostrém slunci strávit déle než deset minut. Postupujte první dny podle bodu č. 1, a máte zajištěno, že se jen tak nespálíte (když budete používat vhodné přípravky).

4. Pokud chcete, aby vám opálení vydrželo delší dobu, jezte olivový a rybí olej. Dělají lesklou a zdravou pleť.

sledujte nás na instagramu