Tvář prozrazuje

Tvář prozrazuje Tvář prozrazuje

Čtyři fakta, která potřebujete znát, abyste si správně vybrala pleťový krém.

Tvář prozrazuje
{loadposition breadcrumb}

Tvář prozrazuje

Čtyři fakta, která potřebujete znát, abyste si správně vybrala pleťový krém.

Kdy je vhodné začít používat krémy na vrásky?

První mimické vrásky se u žen zpravidla objevují okolo 25 let. Jsou prozatím jemné, nenápadné, objevují se v oblasti očí, úst, kde tvoří drobné vějířky. V ten moment je důležité začít používat krémy proti vráskám, aby se zamezilo jejich prohlubování i rychlému množení. Nejlepší jsou ty s hydratačními složkami, vitaminy i minerály.

Jaké přísady jsou v krémech nejúčinnější?

Například vitamin C je výborný antioxidant. Likviduje volné radikály. Dále také koenzym Q10 a retinol, jenž regeneruje pokožku a dokáže nastartovat novou produkci kolagenových vláken. Tím vypíná a zpevňuje pleť. Vhodné jsou i peelingy s přísadou kyseliny glykolové a dalších ovocných kyselin, které efektivně bojují s akné i mastnotou pleti.

Proč je dobré používat noční krémy?

Jsou výživnější a mastnější než denní. Během spánku mohou účinněji působit na pokožku a pronikat do jejích hlubších vrstev. Krémy všeobecně se v noci lépe vstřebávají. Navíc připraví pleť na den, kdy ji obohatí molekulami látek pro její obranyschopnost.

Je nutné používat po celý rok krémy s ochranným faktorem?

Ne tak docela. Záleží na tom, jak je slunce v jednotlivých ročních období ostré. Bohatě však postačí, když při běžných podmínkám začnete tyto krémy užívat na jaro, na přelomu dubna a května. Tehdy začíná sluníčko sbírat své síly a vydatněji září. Ve městě používejte krémy s faktory SPF 15, na dovolené či na horách s vyšším faktorem – mezi SPF 20 až 25. Důležitá je také ochrana před UVA a UVB zářením, to způsobuje rychlejší stárnutí pokožky.

sledujte nás na instagramu