Podpatkový čtyřlístek

Podpatkový čtyřlístek Podpatkový čtyřlístek

Vyzkoušejte je všechny.

Podpatkový čtyřlístek
{loadposition breadcrumb}

Podpatkový čtyřlístek

Vyzkoušejte je všechny.

Ready-to-wear: francouzský podpatek, robustní, skládaný i tzv. podpatek kačenka. Elegantní a sofistikovaná čtveřice, která si žádá čestné místo v každém lady botníku. Ke každému typu navíc uvádíme nejžhavější módní trend sezony.

Francouzský podpatek (French heel) – boty s tímto podpatkem si nechal šít už Ludvík XIV. Přezdívalo se mu také podpatek pompadurský či obloukový. Dnes na něj pasujeme všechny boty, které mají podpatek středně vysoký a tvarovaný. Letos si ho rozhodně dopřejte. (115 dolarů, www.shopstyle.com)

french_heel_shopstyle.com_115_dolaru

Podpatek ‚kačenka' (The kitten heel) – je nízký, zužující se podpatek, kterému se v angličtině říká kitten (chovat se koketně). Působí roztomile, dobře se nosí a z každých lodiček či sandálů nebo mokasín udělá neobyčejně stylový pár bot. Je báječnou alternativou pro ty, kdo nevydrží dlouho stát na vysokých podpatcích, ale chtějí si chůzi na nich dopřát. (999 Kč, www.deichmann.cz)

999_kitten_deichmann

Robustní podpatek (Chunky heel) – díky svému tvaru a rozměru nejde přehlédnout. Je pohodlný, stabilní, často 6 až 12 centimetrů vysoký. Právě robustnost tohoto podpatku dokáže opticky zeštíhlit lýtka. Slušivě sedí k šatům, úzkým kalhotám i legínám. (2748 Kč, www.botovo.cz)

botovo.cz_2748

Skládaný podpatek (Stacked heel) – vypadá jako seskládaný z jednotlivých plátků dřeva. Často se s ním setkáte v hnědé či béžové barvě u vysokých i nízkých podpatků, dokonce i platforem. Originálně působí v kombinaci s lakovanou kůží. (399 Kč, www.bata.cz)

399_Kc_bata.cz