Letní záchrana

Letní záchrana Letní záchrana Když vás horké paprsky zastihnou nepřipravenou
Letní záchrana
{loadposition breadcrumb}

Letní záchrana

Když vás horké paprsky zastihnou nepřipravenou

Zklidněte spálenou pleť

Chlazené mléčné výrobky jsou známé tím, že pleť dokonale zklidní a zmírní spáleniny. Také napomáhají hydrataci pleti a její obnově. Mléko totiž obsahuje mléčné kyseliny, které pomáhají odstranit zarudnutí kůže. Proteiny v něm obsažené zase pomáhají pokožku zklidnit.

Aby se řasenka neroztékala

Používejte maskary, které jsou voděodolné a obsahují polymery, ne vosky. Zamezíte tak černým kruhům pod očima od rozpité řasenky. Zkuste do maskary přidat pár kapek hydratačního oleje. Měla by pak lépe přilnout k vašim řasám, olej současně zabrání jejímu předčasnému vysychání.

Do boje za barvu kadeří

Vždy vám v létě kštice vybledne od sluníčka? Slunce a chlor si s vašimi vlasy mohou skutečně nepěkně pohrát. Proto si občas uvařte odvar z heřmánku, tento recept skvěle funguje na blond vlasy. Brunetkám zase pomůže přeliv na vlasy z černého čaje, jenž znovu dodá jejich pramenům zašlý lesk a oživí jejich barevný tón. V obou případech použijte litrovou konvici, do které vložíte 4 sáčky vybraného čaje a necháte 10 minut louhovat. Pak, až čaj vychladne, jím přelijte suché vlasy a nechte dalších deset minut působit.