Pryč s ďolíčky

Pryč s ďolíčky Pryč s ďolíčky

Objeví se rychle, mizí pomalu. Jak na ně?

Pryč s ďolíčky
{loadposition breadcrumb}

Pryč s ďolíčky

Objeví se rychle, mizí pomalu. Jak na ně?

Když si užíváte krásného počasí a dovádíte s přáteli na pláži, to poslední, co byste si přála, je trápit se povislou kůží či celulitidou. Řekněte jí konečně a rozhodně STOP!

1. Musíte pochopit, proč vzniká

Za její vznik může často nevyvážená strava, stres, nedostatek pohybu, antikoncepce i dědičnost. Avšak lze jí částečně předcházet, chce to jen pevnou vůli a odhodlání.

2. Jezte zdravě a hodně pijte

Zdravá strava hraje důležitou roli v udržování celulitidy na uzdě. Jezte hodně vlákniny a celozrnných potravin (např. otruby, ovesné cereálie), pomáhají odstranit odpad a toxiny z trávicího traktu, stejně jako ovoce a zelenina. Pijte také hodně čisté vody. Ta čistí organismus a zároveň pomáhá posilovat kolagen v kůži a mírnit nevzhledné hrbolky na kůži.

3.Pravidelně cvičte

K celulitidě může výrazně přispívat nadváha, ale i nedostatek pohybu. Nejlépe proti pomerančové kůži funguje rychlá chůze, jogging, plavání, jóga. Snažte se cvičit několikrát týdně.

4. Masírujte problémové oblasti

Vhodné jsou anticelulitidní peelingy, které současně odstraní odumřelou kůži a kuličky v nich obsažené pokožku lépe prokrví. Lépe tak rozpouští podkožní tuk a vyhlazují kůži. Využijte také masážních žínek a kartáčů, díky nimž efekt těchto peelingů ještě posílíte.

5. Nanášejte správné krémy

Celulitidu můžete omezit díky vhodně zvoleným krémům. "Tajemství zdravé a krásné pleti se skrývá v její hydrataci. Avšak pouze dodržování pitného režimu a nanášení krémů může zůstat bez efektu, pokud pokožka nemá dostatek kyseliny hyaluronové," prozradil český plastický chirurg MUDr. Michael Entner. Vyzkoušejte anticelulitidní krém stejnojmenné značky SOS cellulite treatment, který extrakt uvedené kyseliny obsahuje.

6. Použijte samoopalovací krém

Protože neexistuje žádný lék na celulitidu, který by jí vás zbavil napořád, nejrychleji se jí opticky zbavíte zamaskováním samoopalovacím krémem, který zakryje ďolíčky rychlostí blesku.

sledujte nás na instagramu