Pomocníci vaší pleti

Pomocníci vaší pleti Pomocníci vaší pleti

Co na ni opravdu zabírá?

Pomocníci vaší pleti
{loadposition breadcrumb}

Pomocníci vaší pleti

Co na ni opravdu zabírá?

Antioxidanty

Vitamin C a E, koenzym Q10 i polyfenoly. To vše naší pleti může blahodárně prospívat. Jsou to doslova lapači volných radikálů, které často najdeme v anti-aging krémech. Je vhodné je začít používat okolo pětadvaceti. (Normaderm Anti-age, Vichy, 456 Kč, www.krasa.cz)

denni-pece-proti-vraskam-a-nedokonalostem-pleti-normaderm-anti-age-50-ml_456_Kc_krasa.cz

Lipidy

Představují je ceramidy nebo esenciální mastné kyseliny. Lipidy zároveň tvoří ochrannou bariéru kůže, kde zabraňují průniku škodlivých látek do podkoží. Působí jako obranný štít. Obnovují rovnováhu pleti, hydratují ji a zásobují ji výživnými látkami. (noční krém Doliva s ceramidy, 259 Kč, www.doliva.cz)

595a45e910ad504f4fc6a6db5dd7c9de.image.220x220

Proteiny

Mezi ně patří i peptidy, kolagen nebo enzymy. Jak dobře víme, proteiny jsou stavebními látkami pro náš organismus. V kosmetice například kolagen dopomáhá pleti k její hladkosti i vypnutí. Peptidy zase podporují tvorbu kolagenu i elastických vláken, a dokážou tak pleti zlepšit schopnost vázat vlhkost. Jsou výborné na suchou pleť. (kolagenový krém, Alcina, přibližně 1100 Kč, www.alcina.cz)

F34296-kolagenovy-krem-500._1066_alcina.czjpg

Vitaminy B

Do této skupiny patří třeba dexpantenol, niacin i biotin. Tyto vitaminy umějí zklidnit pleť a také ji zregenerovat. Látka dexpantenol se vyznačuje protizánětlivými i hojivými účinky, je vhodná pro zhrublou pleť i po opalování. Niacin zase stimuluje buněčnou aktivitu a působí jako regenerátor v anti-aging krémech. (krém s niacinem, Fleur de Santé, 169 Kč)

fleur_de_sante_169