MISTA: „Beru věci tak, jak jsou.“

MISTA: „Beru věci tak, jak jsou.“ MISTA: „Beru věci tak, jak jsou.“

Čtyřiadvacetiletá zpěvačka původem ze Slovenska nyní pouští do světa nový letní radiohit s názvem CA$H OUT. Vystoupí i na finále soutěže JOY Staň se celebritou.

MISTA: „Beru věci tak, jak jsou.“
Fotogalerie:
{loadposition breadcrumb}

MISTA: „Beru věci tak, jak jsou.“

Čtyřiadvacetiletá zpěvačka původem ze Slovenska nyní pouští do světa nový letní radiohit s názvem CA$H OUT. Vystoupí i na finále soutěže JOY Staň se celebritou.

Mistu a její taneční hity znají už dobře i v zahraničí, nyní se s ní blíže můžete seznámit i vy! Misto, proč ses rozhodla přejít od houslí a klavíru k taneční hudbě a vůbec být zpěvačkou?

Stát se zpěvačkou bylo vždy mým snem. Na housle a klavír mě dali rodiče, když mi byly čtyři roky. Nejdříve jsem šla na konzervatoř, potom na vysokou školu. Ale nikdy to nebyla má srdcovka. Když nikdo nebyl doma, zavírala jsem se do pokoje a potají zpívala songy Britney Spears. Po skončení vysoké školy jsem se jednoho dne sbalila a odešla do Čech – splnit si svůj sen.

Jak se vyrovnáváš s popularitou? Nemáš problém s fotografy či médii?

Jsem typ člověka, který bere věci tak, jak jsou. Jsem vděčná za to, že mi život umožnil dělat to, po čem toužím. Fotografové i média k tomu patří.

Máš nějaký sen, který si chceš hudbou splnit?

Zbožňuji vystupování na koncertech, kde lidé zpívají se mnou a já vidím, že jim dělám radost. Vystupování je pro mě jako droga, která mě nabíjí. Mým největším snem je mít koncert ve vyprodané hale.

Jaký vztah máš k módě? Máš vlastního stylistu, nebo se oblékáš sama?

Nejradši chodím v teplácích, teniskách a volném tílku. Kdyby to záleželo na mně, tak mě ani jinak nevidíte. Takže jsem velmi vděčná svému stylistovi Stanu Steinerovi, který je v módě má pravá ruka a vždy dokáže odhadnout moji momentální náladu. Jinak nosím vždy to, v čem se cítím dobře a v čem mám pocit sebevědomí. To je podle mě podstata každé ženy, aby se cítila sebevědomá a spokojená sama se sebou.

Tvé vlastní jméno je Soňa Kurucová. Jak vzniklo umělecké jméno Mista?

Mista je zkratka slova multiinstrumentalista, protože kromě zpívání hraju také na housle a klavír. Přezdívku mám od střední školy a zůstala mi dodnes.

Hudba ti jistě zabírá spousty času. Ale když máš volno, čemu se věnuješ? Sportuješ?

Musím se přiznat, že kromě tance nesportuji vůbec. Když mám volno, tak spím. Zbožňuji dlouhý spánek a pocit, že se můžu probudit, kdy chci.

Jsi hodně štíhlá, jak si udržuješ postavu?

Nijak. Svoji postavu neřeším. Asi mám po mámě rychlý metabolismus. Když jsem byla teenagerka, vypadala jsem jako Somálec. Teď už se to dostalo do normálu, ale musím si dávat pozor, abych jedla pětkrát denně, jinak začnu hubnout, a to na mě potom není nejhezčí pohled...

Už jsi byla letos na dovolené, nebo tě to teprve čeká?

Nebyla jsem a dovolená mě letos bohužel ani nečeká. Momentálně v belgickém studiu dokončuji své debutové album, které chci natočit do konce léta.

Cestuješ ráda? Prozradíš nám své oblíbené destinace?

Ano, cestuji ráda a není místo, kde bych se necítila dobře. Každá kultura je zajímavá a má něco do sebe. Ale jen na chvíli. Vydržím maximálně týden a potom se už strašně těším domů.

Kdyby se chtěli naši čtenáři vydat na Slovensko, odkud pocházíš, kam bys jim doporučila, aby se jeli podívat?

Hm, to je těžká otázka. Velmi hezky je v Tatrách, ale i hlavní město Bratislava stojí za to.

Jaký je tvůj nejoblíbenější film a seriál?

Film jednoznačne Twilight a seriál Upírské deníky. Úplně jsem jim propadla.

Kdo je tvým vzorem v hudebním světě?

Na hudbu mám velmi specifický názor. Zbožňuji současný evropský trend v taneční hudbě, který udává směr v celosvětové komerční sféře. Mám ráda rumunskou produkci Alexandru Stan, Innu, Toma Boxera, Morandi atd. Potom švýcarskou – DJ Antoine, Mad Mark, Mike, Candys a severskou produkci Avicii, Loreen, September, Sweedish House Mafia apod. V Evropě se dělá kopec dobré hudby. V mé hudbě mě nejvíce ovlivnila zpěvačka Inna. Když jsem si poprvé poslechla její singl Hot, byla jsem z něj totálně hotová.


Zpět na článek: MISTA: „Beru věci tak, jak jsou.“
Zpět na článek: MISTA: „Beru věci tak, jak jsou.“
sledujte nás na instagramu