6 drobností, které posílí zdraví

6 drobností, které posílí zdraví 6 drobností, které posílí zdraví A měli byste je dělat co nejčastěji…
6 drobností, které posílí zdraví
{loadposition breadcrumb}

6 drobností, které posílí zdraví

A měli byste je dělat co nejčastěji…

1. Jíst zeleninu a ovoce
Samozřejmě čerstvé. Ovoce jezte dopoledne – obsahuje totiž vyšší hladinu cukrů. Zatímco sladkého ovoce byste měli sníst cca 200 gramů, zeleniny o něco méně než půl kila.

2. Doplnit tuky
Tedy myslíme ty zdravé. Omega-3 mastné kyseliny totiž působí antidepresivně a chrání srdce. V čem takové tuky najdete? Jezte mořské plody, ryby. Ale vsaďte na čerstvé potraviny – v konzervě zdraví nečekejte!

3. Udělat si čas na přátele
Děti, práce nebo škola. Tohle vše zaměstná na plný úvazek. Někdy ale zabrzděte a jděte s kamarády třeba na procházku nebo uspořádejte piknik. Očistíte tak mysl od všedních starostí.

4. Vyčistěte počítač i mobil
Chcete mít dokonalou pleť? Tak začněte úplně jinde. Mobil se při telefonování přehřívá, a vytváří tak perfektní prostředí pro množení bakterií. Když si pak po tváři přejedete rukou, kterou celý den ťukáte do klávesnice, tak se nemůžete divit.

5. Nit
Další čištění se týká vašeho úsměvu – konkrétně zubů. Vyhněte se kazům díky zubní niti. Pokud ji nepoužíváte, šidíte jen sami sebe.

6. Změňte pohyb
Děláte každé ráno stejné cviky? Vaše tělo už si na ně pravděpodobně zvyklo,  přizpůsobilo metabolismus a ani svaly už se tolik nenapínají. Každý měsíc tedy zkuste jinou sestavu.

sledujte nás na instagramu