Jakou barvu si dnes obléknete?

Jakou barvu si dnes obléknete? Jakou barvu si dnes obléknete?

Barvy, které nás obklopují nebo si je na sebe oblékáme, ovlivňují naši náladu i kondici.

Jakou barvu si dnes obléknete?
{loadposition breadcrumb}

Jakou barvu si dnes obléknete?

Barvy, které nás obklopují nebo si je na sebe oblékáme, ovlivňují naši náladu i kondici.

Černá
Barva moci, temna a smrti. Může v nás probudit energii, sílu, rebelii a touhu ochutnat něco zakázaného. Černá však také znázorňuje zrození něčeho nového, druhou šanci. U žen je populární, protože zeštíhluje.

Červená
Je to barva sexuality, vášně, ale i hněvu. Je velmi energická, dokáže rozproudit krev v těle a dodává sílu. Doporučuje se oblékat, když vyrážíme na dlouhou pěší túru nebo sportovat.

Bílá
Čistota, nevinnost, také chlad, neutrálnost a sterilita. Bílá k sobě potřebuje další barvy, jinak má tendenci člověka pohltit. Do bytu nebo domu se nedoporučují čistě bílé interiéry, v člověku pak probouzejí pocit prázdnoty.

Modrá
Znázorňuje mír, klid, vyrovnanost a pořádek. Některým však také evokuje smutek i beznaděj. Podpoří v nás koncentraci, kreativitu, takže se velmi hodí do školy nebo do práce. Tlumí chuť k jídlu a chladí a tiší bolest.

Žlutá
Barva slunce, energie a tepla. Podporuje metabolismus a dobré zažívání. Dokáže na sebe upoutat pozornost, ale její velké množství může být ostatním nepříjemné a unavující.

Zelená
Znázorňuje zemi, přírodu, zdraví. Pomáhá ženám, které chtějí otěhotnět, navrací plodnost. Pomáhá navodit pocit vnitřní vyrovnanosti, léčí psychické problémy a pomáhá při poruchách spánku.
 

Související články:

Máte pod čepicí?
Zlatá horečka ve vašem šatníku!
Ano, či ne? Miley Cyrus s roztrhaných džínách
sledujte nás na instagramu