Vyzkoušejte: Pole dance

Vyzkoušejte: Pole dance Vyzkoušejte: Pole dance

Tanec o tyči není devízou lehkých žen, je to především dřina, jejíž výsledek vás nadchne!

Vyzkoušejte: Pole dance
{loadposition breadcrumb}

Vyzkoušejte: Pole dance

Tanec o tyči není devízou lehkých žen, je to především dřina, jejíž výsledek vás nadchne!

Původ tohoto ‚tance na tyči‘ hledejte v Indii, kde se vyvinul z jogínského cvičení na dřeveném kůlu. Nyní takovému sportu, který v současnosti usiluje o umístění na olympijských hrách, propadly nejen hollywoodské celebrity, ale i ‚obyčejné‘ ženy z masa a kostí.

O co jde? Pole dance vám nabízí jednoduché gymnastické prvky, silovou akrobacii, ale i tanec a protažení celého těla. Není třeba být ve vrcholné formě, i začátečník se na tyči naučí jednoduché prvky, ze kterých časem vytvoří celou choreografii a zároveň posilní všechny problémové partie.

Co na sebe? Přestože i v pole dance platí, že čím méně jste oblečená, tím lépe, o vulgárnosti tento sport opravdu není. Méně oblečení se volí proto, že se vám bude lépe pohybovat, ale jde hlavně o pohodlí, takže bavlněné tílko a krátké šortky jsou ideální volbou.

Kam vyrazit? U nás v Čechách je nejpopulárnější studio Firefly, které nabízí kromě klasických kurzů i soukromých hodin kurz strečinku. Toto studio zároveň zavedlo pravidlo jedna tanečnice na jednu tyč, tudíž nikdo nemusí čekat, až na něj přijde řada.

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Jakou barvu si dnes obléknete?
Fitness playlist: Hudba podle celebrit
sledujte nás na instagramu